TopStar

29. června 2013 20:00

Blanka Konrádová

John Travolta v šoku: Nerozuměl otázkám!

Téměř pět minut trvalo, než John Travolta odpověděl na první otázku tiskové konference ke svému nejnovějšímu filmu Killing Season – Sezona zabíjení.

Travolta totiž už podruhé udělal něco, s čím nikdo nepočítal. Zatímco v pátek byl v permanentním skluzu a ještě se ochrance naprosto vymkl z kontroly, když se šel dlouze zdravit s fanoušky, v sobotu se situace obrátila. Hvězda na tiskovku dorazila s pětiminutovým předstihem!

Z fóra přítomných okamžitě vyletěla první otázka: „Jaké filmy máte rád?“ Místo odpovědi se ale hollywoodská star začala jen zmateně rozhlížet. Dotaz totiž zazněl v češtině a protože Travolta předstoupil před novináře dřív, než bylo v plánu, překladatelka ještě nebyla k dispozici.

„Nevím, na co se mě ptáte,“ rozhodil Travolta bezradně rukama a přidal široký, odzbrojující hollywoodský úsměv. „Asi mi nefungují sluchátka, do nichž mi jde překlad. Můžete mi někdo prosím přetlumočit otázku?“ ptal se přítomných zástupců tisku.

Během tiskové konference herec složil poklonu svému kolegovi z filmu Killing Season Robertu De Nirovi: „Sedmatřicet let jsem čekal, než jsem se konečně mohl vedle něj postavit před kameru. Byl to právě Robert, který rozjel novou hereckou éru, která mě pak při hraní inspirovala,” svěřil se Travolta.

Robert De Niro herce inspiroval i v přípravách na herecké role. „Když se chystal na roli boxera ve filmu Zuřící býk, trénoval de Niro dlouho a tvrdě. Chtěl se vyrovnat profesionálním sportovcům, chtěl být před kamerou v ringu opravdu autentický. “

Tento styl sžívání se s rolí Travoltovi vyhovuje. „Kvůli roli ve snímku Horečka sobotní noci jsem trénoval celých devět měsíců, abych jako tanečník vypadal věrohodně," prozradil herec.

Skvělý tanečník je ostatně Travolta dodnes. O svém tanečním umění přesvědčil Karlovy Vary už v pátek, kdy si střihnul taneček před uvedením filmu Pomáda v letním kině. „Ano, tancuji pořád. A nejen já, ale i moje žena a děti. Tanec mě totiž opravdu naplňuje,“ dodává hvězda Hollywoodu.

Co ještě Travolta řekl:

O svém posledním natočeném filmu Divoká stvoření: „Typický příklad, jak udělat skvělý film za málo peněz. Stál zhruba milion dolarů, ale má v sobě poselství za miliardu.“

O nedávno zesnulém herci Jamesovi Gandolfinim, který hrál s Travoltou ve snímku Zabijáci osamělých srdcí: „Stál při mně, když mi umřel syn. A já při něm, když se rozváděl. Zrovna jsme spolu něco točili, když jsem mu řekl, že ho mám rád od chvíle, kdy jsem ho potkal. Rozplakal se.

O svém původu: „Jsem z dělnické rodiny. Moc jsme toho neměli, jen umění. Nikdy jsem nevěřil, že si budu vydělávat peníze hraním a tancem."

Jana Divišová


Přečtěte si také