TopStar

29. dubna 2019 10:21

Tereza Šulcová

Josef Šural (†28) tragicky zemřel v  Turecku, nepřežil automobilovou nehodu

Tragická zpráva přišla z Turecka. Český fotbalový útočník a reprezentant Josef Šural zemřel v noci z neděle na pondělí. Důvodem byla automobilová nehoda klubového autobusu. Šestice hráčů byla zraněna, Šural jako jediný následkům podlehl. Bylo mu pouhých osmadvacet let, zanechal tu svou manželku se dvěma dětmi.

Českem otřásla šokující zpráva. Zemřel bývalý kapitán Sparty Josef Šural. Důvodem byla automobilová nehoda klubového autobusu, který převážel fotbalisty ze zápasu v Kayseri. Smutnou informaci potvrdil turecký klub Alanyaspor, kde Šural naposledy působil. Podle tureckých médií řidič za volantem usnul.

Prezident klubu Hasan Cavusoglu, kde fotbalista naposledy působil, se vyjádřil k této smutné události. „Ztratili jsme syna, je nám to moc líto. Ostatní hráči jsou v pořádku, ale Šural utrpěl zranění hlavy a několik dalších poranění. Lékaři ho hned operovali, ale už ho nedokázali zachránit,“ uvedl prezident klubu ve svém prohlášení.

AC Sparta Praha vyjádřila fotbalistovi úctu na svých oficiálních facebookových stránkách, kde byla změněna profilová a úvodní fotografie do černobílé varianty. „Jsme hluboce zasaženi tragickou zprávou o smrti našeho kamaráda a bývalého kapitána Josefa Šurala. Jeho rodině vyjadřujeme upřímnou soustrast. Šury, nikdy na tebe nezapomeneme,“ zněl vzkaz na sociální síti.

Josef Šural nebyl jen profesionální sportovec. Byl také milujícím manželem a otcem dvou dětí. Manželka mu před pár měsíci porodila druhou dceru, které jsou nyní necelé tři měsíce. První dcera oslavila teprve páté narozeniny. Do nemocnice za fotbalistou hned dorazila manželka s kočárkem.

V Turecku v roce 2017 zemřel i fotbalista František Rajtoral, který spáchal sebevraždu.

Podle nepotvrzených informací nebyl Šural pravděpodobně připoutaný a z vozidla běhěm nehody vypadl.

Sdílejte článek
Štítky smrt tragedie Sparta fotbalista

Přečtěte si také