TopStar

16. října 2017 15:00

Jiří Kubeš

Josh Hartnett - prošel si peklem kvůli natáčení nového filmu

Představte si, že se ztratíte v horách, nemáte žádné jídlo, vodu, samozřejmě vám nefunguje ani mobil, mrznete. Do takové situace se kvůli natáčení nového dramatu musel vžít hollywoodský krasavec Josh Hartnett.

Joshe Hartnetta známe spíš jako toho slaďouše z romantických filmů. Teď se však chopil nové výzvy. Ve snímku 6 Below: Miracle on the Mountain, podle skutečného příběhu bývalého olympionika Erica Lemarqua, totiž svede boj o holý život.

„Eric se vydal na další ze svých výletů do hor v Severní Kalifornii. Jenže se ztratil v bouři a uvíznul tam na osm dní. Aby přežil musel sníst kus své vlastní nohy a nakonec přišel i o tu druhou. Předtím se profesionálně věnoval hokeji, snowboardu, surfingu. Ale i po tom, co prožil, se k těmto sportům vrátil. To je v mých očích něco neuvěřitelného.“skládá poklanu Harnett Ericovi Lemarquovi, které ve filmu hraje.

Práce v nehostinných podmínkách byla pro Joshe výzvou a došlo i na několik zranění. „Naštěstí se nejednalo o nic vážného. I když v určitém okamžiku jsem měl trochu omrzliny. Museli jsme zastavit natáčení, abychom se ujistili, že jsou moje nohy v pořádku.“ říká herec.

Vypadá to však, že zatnout zuby se Joshovi nakonec vyplatilo. Jeho výkon si totiž pochvaluje i hrdina, který si před třinácti lety tímto ledovým peklem opravdu prošel. „Josh se na roli poctivě připravoval. Trénoval v ledově studené vodě. Musel ztratit okolo devíti kilogramů takže zredukoval jídelníček na nějakých 500 kalorií za den. Učil se bruslit, na snowboardu. Jsem poctěn, že mě hraje právě on.“

Sečteno a podtrženo, zkrátka nás čeká napínavé drama o obrovské vůli přežít.

Sdílejte článek
Štítky novinky TOP STAR film Hollywood herec Josh Hartnett

Přečtěte si také