TopStar

13. března 2019 17:00

Markéta Škorňová

Jsem transsexuálka, přistěhovalec i lesba, řekla Alyssa Milano, která už má škatulkování dost

Herečka a liberální aktivistka Alyssa Milano vzbudila rozruch svým příspěvkem na Twitteru, kde se označila za přistěhovalce, transsexuálku i lesbu. Někteří se jejímu statusu vysmívají, podle herečky však jde o silné poselství.

Všechno to začalo nevinnou otázkou jedné z fanynek, zda je populární americká herečka transsexuálka. „Jsem transsexuálka. Jsem barevná, jsem lesba a postižená. Jsem tohle všechno a ty také, Kirk. Neměj strach z toho, co neznáš a čemu nerozumíš. Nikdo ti nechce ublížit. Každý hledá své štěstí,“ odpověděla herečka.

A najednou se strhla lavina. Komentáře, které Alyssinu odpověď parodují a zesměšňují, na sebe nenechaly dlouho čekat. „Jsem jablko. Jsem křeslo. Jsem planeta Jupiter. Jsem všechno. Blouzním a potřebuji meditaci,“ zní například jeden z komentářů.

Herečka se k celému tématu posléze ještě jednou vyjádřila. „Jsem ráda, že příspěvek vyvolal takovou pozornost. A je mi líto, jestli někoho urazil, ale má slova byla myšlena s nadhledem,“ napsala.

Posted by Alyssa Milano fan on Saturday, March 11, 2017

Alyssa Milano je velkou aktivistkou v různých směrech, ať už v pomoci lidem nakaženým AIDS, tak ve vegetariánství, či hnutí MeToo. Herečka je také velkou odpůrkyní prezidenta Donalda Trumpa, kvůli jeho přistěhovalecké politice.

Sdílejte článek
Štítky Twitter americká herečka

Přečtěte si také