TopStar

27. dubna 2018 10:11

Jste cynici? Tyhle filmy vás přimějí uvěřit ve skutečnou lásku

Můžeme celý život spekulovat o tom, co to znamená skutečná láska. Její existenci ale popřít nelze. A pokud někdo na věčnou lásku nevěří, ať se podívá na některý z těchto filmů. I oko největšího cynika po shlédnutí těchto snímků zvlhne. Pojďme na to!

Co s láskou (2014)

První láska je vždy ta nejzářnější a nejvíce zapamatovatelná. Většinou je považována za dětskou a mimoletnou, ovšem právě ona je tou skutečnou láskou, po které touží většina dívek. Amanda a Dawson se zamilovali jeden do druhého ještě ve škole. Byli šťastni a chtěli po boku toho druhého strávit celý život. Dívčini rodiče byli ale proti tomuto svazku vysazeni a právě kvůli nim se cesty dvojice rozešly a každý si začal žít ten svůj život. Dvojice se znovu setkala po 21 letech na pohřbu jejich společného přítele. A i když city jednoho z dvojice téměř vyhasly, ten druhý zůstal po dlouhá léta své dětské lásce věrný.

Lepší teď než nikdy (2014)

Stárnoucí vdovec a sebestředný egoista vyvolává nenávist v každém, kdo ho zná. A je to zcela oprávněné. Kvůli dosažení svých cílů je schopen udělat cokoli. Hotový s téměř všemi povinnostmi, které má, je hlavní hrdina připraven odejít do důchodu. Zbývá mu jen prodat rodinný dům a přestěhovat se do nového bytečku, kde už v myšlenkách sedí na pohovce se sklenicí martini. Náhle se ale na prahu jeho domu zjevuje údajný syn, se kterým nebyl hrdina v kontaktu dlouhá léta a ani mu to nechybělo. A syn dokonce nepřijel sám, nýbrž se svou devítiletou dcerkou. A právě tato holčička kardinálně mění život starého bručouna.

Milenci v čase (2015)

Krasavec s pronikavým pohledem Josh Hartnett se představuje ve filmu hned ve dvou podobách. V podobě archeologa-podvodníka a v roli oficíra britské armády roku 1778. Jakmile umírá v jednom životě, rodí se okamžitě v tom druhém. A v každém ze životů ho čeká milovaná žena. Roku 1778 záhadná Indiánka a v roce 2020 milující manželka. Který ze životů hrdina upřednostní, a kterou lásku zvolí?

Jana Eyrová (2011)

On - bohatý, movitý vlastník ohromného sídla. Ona - chudá, nepříliš krásná sirota. Jde o jeden z nejslavnějších romantických příběhů světa. A hlaví role v podobě roztomilé Mii Wasikowské a charismatického Michaela Fassbendera byly ztvárněny tak kvalitně, jak by autorka díla Charlotte Brontë jistě ocenila.

Casanova (2005)

Milovník krásných žen Heath Ledger byl pro danou roli svůdníka jako stvořený. Ztvárnil tedy jednoho z největších lamačů ženských srdcí všech dob a národů. Giacomo Casanova byl nejpopulárnějším mužem Benátek, před kterým se neudržela žádná žena. Pokořil si srdce zasnoubených i vdaných dam, ale také velmi mladých a nevinných dívek. Jeho postelí si prošly zářivé lvice společnosti i rozkošné stydlivky. Kvůli své neskonalé touze po lásce všech žen se nejednou objevoval v životně vyhraněných situacích, ale vždy vyvázl bez sebemenších šrámů vyvázl. Vládě ale začal Casanova a jeho pochybné chování vadit a postavila tedy svůdníka před ultimátum: buď se Giacomo ožení nebo bude vyhnán z města. Milovník je ochoten se oženit jen s jednou ženou - Francescou. Jedinou dívkou, která jeho kouzlu odolala. Zvládne si Casanova získat její srdce a nepřijít tím o svou jedinečnost?


Přečtěte si také