TopStar

22. dubna 2013 11:30

Dagmar Dandová

Kam s tvrdou houskou? Černocká říká: Do drdolu!

Herečka a zpěvačka Petra Černocká (63) má se svým manželem kytaristou Jiřím Pracným krásný vztah a ani jeden se nebojí toho druhého veřejně kritizovat. Když si filmová Saxána vyzkoušela, jak by vypadala v dlouhých vlasech, její muž se ani chvilku nerozpakoval a na rovinu jí řekl:„Vypadáš příšerně!"

Černocká si v kadeřnickém salonu vyzkoušela tmavé příčesky, ale nadšená nebyla ani ona sama.

„Vypadám jako přestárlá princezna. Když jsem si sundala brýle, tak jsem si připadala nádherná, ale když jsem je zase nandala, musela jsem uznat, že Jirka má pravdu, a že fakt vypadám otřesně. Teď už bych dlouhý účes rozhodně nevolila, ale chápu, že když to někdo nosí celý život, tak se v šedesáti může zapomenout.“

Zpěvačka ve svém věku vypadá naprosto úžasně a skoro se nechce věřit, že nemá žádnou plastickou operaci. „Na mě je všechno přírodní. Je to tím, že žiji aktivní a spokojený život, ale možná až mi spadnou dolů oční víčka, tak půjdu pod kudlu. Teda jestli tam ještě budu schopná dojít.“

Černocká, i když hrála ve spoustě filmů, se nejvíc do povědomí diváků zapsala jako kudrnatá čarodějnice v komedii Dívka na koštěti.

„Jako Saxána jsem měla úžasné vlasy, ale bohužel to byla paruka. Akorát to nebylo moc praktické, protože se mi v ní v létě hrozně potila hlava. Mrzelo mě, že v pokračování Saxána a lexikon kouzel mi nechali moje vlasy a žádné kudrlinky. Vždycky jsem si přála mít bohatý a hustý účes. V dobách mého mládí jsem nosila i příčesky a některé kolegyně nosily v drdolu dokonce tvrdou housku, aby ho měly pěkně tvarovaný. To já se obešla bez pečiva!“ pochlubila se.

-dad-


Přečtěte si také