TopStar

14. května 2013 06:30

Blanka Konrádová

Kam zmizel bavič Novotný? Hlídá děti!

Kam zmizel bavič Novotný? Hlídá děti!

Petr Novotný (65) ruší kšefty! Mohou za to jeho vnoučata. Kvůli dětem nikdy práci nezanedbal, ale role dědečka ho naprosto pohltila. „Pokud můžu celý den hlídat vnoučata, tak všechno z fleku zruším a odsunu," doznává. „Znal jsem to z vyprávění svých kolegů, kterým jsem se smál, ale nyní to dělám také.“

Dospělé děti Petra Novotného už vylétly z hnízda, ale ne tak daleko, aby v jeho domku na okraji Prahy nebylo pořád pěkně rušno. „Moje děti se sice odstěhovaly, ale jen do sousedství. Lenka se svými třemi dětmi bydlí v domku hned vedle. Pavel, který se nedávno oženil, žije s manželkou a dcerkou také nedaleko. A díky tomu, že často a rádi hlídáme vnoučata, je u nás tak živo, že si to neumíte představit," říká bavič s tím, že se klidně postará sám o všechna čtyři vnoučata najednou.

Protože jsou vnoučata ještě hodně malá, podniká s nimi dědeček jen běžné dětské hry. „Takovým partnerem je zatím jen pětiletá Esterka, se kterou rád chodím do kina a do divadla. Vypadá, že bude exhibicionistka, nedávno na premiéře filmu už dávala rozhovory. Ale už se také soustředím na Tobiáše, který je o dva roky mladší a začíná si říkat, co si přeje a nepřeje, tak se těším, že budu brzy parťák i s ním," dodává.

Blanka Konrádová

Sdílejte článek

Přečtěte si také