TopStar

27. ledna 2014 12:25

Jana Fikotová

Kamil Střihavka na objednávku z Ameriky čekal rok

Zpěvák Kamil Střihavka (49) má rozhodně silné nervy, jinak by už dávno svou objednávku z Ameriky zrušil. Přesto rok čekal a vyplatilo se.

"Na akustickou kytaru, kterou jsem si z USA objednal, jsem čekal celý rok," prozradil v hotelu U Prince, kam si pro svůj hudební nástroj Kamil došel a s úsměvem dodal: "Čekání se vyplatilo!" Kytaru si totiž pořídil na své akustické turné, které připravuje se svou kapelou LEADERS! „Turné má název Kamil Střihavka Akustické turné 2014 a bude mít 12 exkluzivních vystoupení v měsících od února do dubna.“

V programu turné zazní nejen úpravy Kamilových hitů jako Země vzdálená, Kovboj z Teplic, Když se snáší déšť, Woo-Doo!, Holka čapni draka, Černá růže atd., ale i písně nikdy živě neinterpretované a vybrané ze všech alb jeho bohaté hudební kariéry. Nebudou chybět ani coververze zpěvákem obdivovaných legendárních světových skladeb. Tento Kamilův nový hudební projekt je jakýmsi protipóĺem jeho standardních rockových produkcí, zejména svou nízkou zvukovou hladinou a komorností. Záměrem je zahrát pro sedící publikum a vystoupení situovat do vhodných prostor, jako jsou divadla a menší koncertní sály, ale i netradiční nebo atypická prostředí, jako jsou synagogy, zámecké parky, nádvoří či menší amfiteátry.

-juf-

Sdílejte článek

Přečtěte si také