TopStar

17. dubna 2018 15:00

Ilona Blašková

Kamil Střihavka ztvární hlavní roli v nové hororové opeře "Vymítač"

Máte rádi horory? Asi zbytečná otázka. Ale víte, že na ně nemusíte už jenom do kina? V Čechách se totiž hraje první hororová opera "Vymítač". A v hlavní roli se tady představí ostřílený rocker Kamil Střihavka. A nejenom fajnšmekři si tak přijdou na své!

Příběh rockové opery je inspirovaný starou velhartickou pověstí o dívce posedlé ďáblem. „Podle té pověsti jsem to řemeslo vymítače vlastně pověsil na hřebík. Ale moje svědomí mi nedá, abych to řemeslo zase nevzal do rukou a nekonal dobro. Takže já jsem tady jako kladná postava." I když horory nepatří mezi jeho oblíbené žánry, nápad zahrát si v první hororové opeře zpěváka nadchl od začátku. „Já mám rád jiné žánry. Nicméně ta opera Vymítač je hlavně úžasná díky hudbě Milana Steigerwalda. A asi nutno říct, že je to skutečně metalová hudba, a žánrově se k tomuhle hororu hodí. Určitě nebudeme strašit lidi z jeviště, ale ta hudba tomu dodá ten správný říz," prozradil Střihavka.

Ve Vymítači není nouze ani o akrobatickou show. Diváky dokonce čeká i tanec u tyče v podání mistryně světa. Kamilova starší dcera Tereza si tenhle druh tance také oblíbila. Ale protože má stále hodně práce, leží tyč složená ve sklepě. Zatímco na jiných rockerech se po padesátce divoký životní styl odráží, Střihavka vypadá pořád stejně a srší energií. „Mě udržuje ve formě pořád ta hudba. A já sem do Rock opery strašně rád chodím. Tu energii vysávám z těch mladých lidí a beru si jí domů. A pak z ní takhle čerpám," řekl Kamil.

Další velkou roli tu má i Honza Toužimský z Arakainu. V roli vojáka, který chce skrz vyvolání duchů pomstít zemřelého kamaráda se měl představit Viktor Dyk. Kvůli úrazu má ale stále klidový režim. V květnové repríze už ale chybět nebude.

Sdílejte článek

Přečtěte si také