TopStar

27. května 2013 16:40

Blanka Konrádová

Kapela Lucie: Konec hádek, jsme zase spolu

Skupina Lucie potvrdila návrat na koncertní pódia, a to v původní sestavě. Po letech otevřeného nepřátelství se David Koller, Robert Kodym, P. B. Ch. a Michal Dvořák usmířili a společně vyrážejí na velkolepé koncertní turné.

„Když jsem v roce 2003 opouštěl tuhle ponorku, říkal jsem si, že se na palubu už nikdy nevrátím. Najednou jsem zase tady,“ řekl klávesista Michal Dvořák, který se mezitím věnoval úspěšnému hudebnímu projektu Vivaldianno. „S houslovým virtuosem Jaroslavem Svěceným odehraji ještě pár koncertů a pak už se na sto padesát procent budu věnovat jen Lucii.“

Dvořák ze skupiny nečekaně odešel skoro před deseti lety, tehdy ho nahradil kytarista a přítel Anny K. Tomáš Vartecký. Po jeho odchodu kapelu v roce 2006 překvapivě opustil i frontman David Koller. „Kdo zažil tak intenzivní dlouholetou spolupráci, ví, že musí dojít k názorovým rozbrojům,“ říká. Pauza prý ale byla dost dlouhá na to, aby členové skupiny zmoudřeli.

„Oddechli jsme si od sebe a můžeme zase v klidu tvořit. Čas obrousil ostré hrany,“ říká kytarista Robert Kodym a dodává, že teď jsou všichni milejší a moudřejší. „Už máme za sebou to divoké období vepře. Prostě už nejsme ve při,“ přiznal.

„Ano, komunikace mezi námi je na mnohem lepší úrovni než dřív,“ potvrdil jeho slova P. B. CH.

Kapela se od rozpadu sešla na jednom pódiu až v roce 2011, v rámci 20. ročníku hudebních cen Anděl 2010. Přebrali tu cenu Album dvacetiletí za album Černý kočky mokrý žáby. Členové Lucie si staré křivdy postupně vyříkali a nyní oznámili, že odehrají v roce 2014 pět koncertů po České a Slovenské republice.

Uvidíme je 26. 5. v Košicích, 29. 5. v Bratislavě, 1. 6. v Ostravě, 4. 6. v Brně, turné završí 10. 6. velkým koncertem v Praze.

„Zahrajeme to nejhezčí a nejkrásnější, co máme v šuplíku. Nový hit zatím neplánujeme. Jediná novinka je, že jsme se dali zase dohromady,“ řekl Robert Kodym, který bude dál hrát i s kapelou Wanastowi Vjecy. „Pojedeme v létě na nějaké fesťáky, ale dáme pozor, aby se to nekrylo s Lucií,“ dodal.

„Vlastně máme ještě něco nového,“ vtipkoval P. B. CH. „Je to bubeník Adam Koller. A rozhodně se nejedná o shodu jmen.“

„Já ho tam necpal, to kluci,“ bránil svého syna David Koller. Ten původně hrál na bicí v kapele sám. „Už to neudýchám, budu na koncertech jen zpívat," říká. Zpěvákův šestadvacetiletý syn Adam je zkušený hudebník, který hrál v kapelách zpěvaček Debbi nebo Anety Langerové. Teď bude hostovat v celém turné skupiny Lucie.

Členové kapely kromě příprav na turné dohlíží i na nastudování stejnojmenného muzikálu, který bude uveden koncem října v pražském Hudebním divadle Karlín. „Moc rád bych uvedl na pravou míru, že to nebude životopisný příběh o nás jako o kapele,“ říká Michal Dvořák. V muzikálu se totiž objeví jen písničky skupiny Lucie.

Ani samotné hudebníky bohužel neuvidíme. V hlavních rolích muzikálu Lucie se objeví Jiří Korn, Václav Vydra, Lukáš Vaculík a jako policejní vyjednávač dokonce Karel Roden.

„My budeme přípravy pravidelně chodit kontrolovat,“ slíbil Michal Dvořák.


Přečtěte si také