TopStar

5. února 2018 11:21

Ilona Blašková

Kapela Mandrage vyrazila na turné s novou světelnou show i kostýmy

Kapela Mandrage vstoupila do nového roku opravdu ve velkém stylu! V Praze odstartovala svoje letošní turné a překvapila nejen světelnou show, ale i civilními kostýmy.

Takový start roku by si přála asi každá kapela. Mandrage natočili novou desku s názvem "Po půlnoci“. A hned s ní vyrazili na turné, které odpálili svým aktuálním hitem „Motýli“.

„První koncert je vždycky trošku nervozitka. Ne z hraní, ale z techniky, aby všechno vyšlo a fungovalo. Může selhat technický faktor. My neselžeme,“ zažertoval Pepa, zpěvák a kytarista skupiny Mandrage.

„Budou se nad námi vznášet různé ledky a světla. To je věc, kterou jsme nikdy neměli. Jinak je tam spousta obrazovek, světel a prostoru. Myslím, že to je podle mě nejvíc techniky, kterou jsme na stage přivezli,“ prozradil Matyáš Vorda, který v kapele bubnuje.

Kluci na turné zvolili i nové obleky. S každou deskou mají nový koncept a vizuál. Tím pádem i nové kostýmy. V předešlých letech jezdili ve stříbrných. Teď, protože je deska rockovější, zvolili civilnější převleky – klasické křiváky.

Na cestách budou kluci víc než měsíc. Udělali nějaká zvláštní opatření, aby to doma fungovalo i bez nich? „Máme tak hodné ženy, že nám důvěřují. Je to jedno, jestli jsme doma nebo tady. Odpočinou si rády.“ řekl Pepa. Souhlasil s ním i klávesista Franta. Bubeník je pod dohledem. Jeho přítelkyně jezdí s kapelou jako tour manažerka. „Já bych chtěl pozdravit mýho papouška Franka,“ zdravil svého parťáka kytarista Vítek. Manželka basáka Michala si ho s tím, že hraje v kapele, už brala. Věděla, do čeho jde.

Kapela ke svému koncertu na facebooku napsala: „Moc děkujeme všem za páteční magický zážitek. Takové pocity z koncertu jsme asi ještě neměli. Zažili jsme nejlepší možný začátek turné. Vrátit se po pololetní koncertní pauze k takovému obecenstvu je nezapomenutelná zkušenost. Děkujeme vám i všem těm, kteří nám s turné pomáhají. Je jich mnoho a jsou všichni báječní. A děkujeme i všem těm recenzentům za tu vlnu pochval, která se na nás snesla. Zase jednou jsme nejšťastnější kapela na světě!“

Autoři: Andrea Ježková, Ilona Blašková

Sdílejte článek
Štítky Mandrage

Přečtěte si také