TopStar

26. října 2018 00:32

Ilona Blašková

Kapela Mydy Rabycad předvede svou glamtronic show!

Chcete zažít nepřekonatelnou show plnou světelných efektů, konfet, pestrobarevných kostýmů a dalších vychytávek? Tak přijďte v úterý 30.10. do pražského Lucerna Music Baru. Vystoupí tam totiž kapela Mydy Rabycad, která je známá svým extravagantním vzezřením a propracovanou strhující show! Dorazte, bude to Prima Music!

Electroswingová kapela Mydy Rabycad vyrazila na své klubové turné. Kromě dvou zahraničních zastávek objede celé Česko a 30.10. zahraje v Praze. Kapela představí své poslední třetí album M.Y.D.Y., které jí přineslo nominaci na Ceny Anděl a vítězství v anketě Žebřík.

Ale to není vše! Jako předkapela se představí Noisy Pots, která hraje na vskutku (ne)všední věci. Dvě „bicí soupravy“ jsou složeny ze všeho možného, jen ne z bubnů. Zkrátka kdo umí – umí. Tato kapela tvoří originální hudbu, kterou sama nazývá jako DIY Kitchen Electro.

Mydy Rabycad se proslavila spojením electroswingu a dalších stylů elektronické hudby, kterému říkají glamtronic. Jde o zábavný, chytlavý ale zároveň inteligentní electropop s řadou odkazů na nejrůznější retro styly. Kapelu tvoří čtveřice velmi nadějných muzikantů - Žofie Dařbujánová (zpěv), Mikuláš Pejcha (saxofon, zpěv), Jan Drábek (baskytara) Nèro Scartch (syntetizéry) a stálí hosté Ondřej Slánský (kytara) s Tomášem Konůpkou (bicí). Veškerou pozornost však na sebe strhává živelná Žofie, a to nejen svými crazy kostýmy, ale i energií, která z ní čiší.

Tato hudební formace obráží festivaly po celém světě, kde si po krůčku vyšlapávají slibnou kariéru. Historicky jako teprve druhá kapela si zahráli na festivalu Glastonbury v Anglii a v roce 2017 úspěšně absolvovali americké turné, kde si před několika tisícovým davem zahráli po boku legendárního Toma Pettyho s jeho The Heartbreakers, Muse nebo Pink!

Sdílejte článek
Štítky kapela koncerty

Přečtěte si také