TopStar

9. července 2018 12:26

Ilona Blašková

Kapela Skindred rozpumpuje každý koncert. Co nám na sebe prásknul její frontman?

V šoubyznysu je spousta možností jak zaujmout. Buď máte talent a um, a nebo si kariéru postavíte na image. A pokud tohle všechno spojíte dohromady, přidáte do toho dobrou náladu a hlavně vtip, vyjdou vám bouřliváci Skindred!

Někdo má na hlavě helmu, někdo má pomalovanou tvář, někdo nosí masku a někdo se tak prostě narodil. Zpěvák Benji Webbe se dostal přes reggae k metalu a sestavil kapelu, se kterou tvoří jedno tělo. Alespoň on to tak říká. Jakým způsobem zvládá jeho slávu a cestování po světě jeho rodina? „Život je o tom, abys dělal, co tě baví. Když ti někteří hází klacky pod nohy, je třeba se jich zbavit. Já mám čtyři děti a třináct vnoučat. A i přesto nejvíce miluji rock and roll,“ řekl Benji.

Skupina Skindred je kapela, která rozpumpuje každý koncert. Ne jinak tomu bylo i u nás. A jistě nelze přehlédnout zpěvákův outfit. Je podle něj image v kariéře důležitá? „Vy narážíte na to, že teď vypadám jako bláznivý mnich. Můj otec mi celý život říkal: Ať už se objevíš kdekoliv, všichni si tě musí zapamatovat. To je princip úspěchu. A tak se toho držím,“ prozradil zpěvák.

Další zvláštností tohoto frontmana je, že si nepamatuje texty. A tak každý koncert je originál. „Pamatuji si některé, ale ne všechny. Není důležité všechny texty umět, ale je důležité umět přesvědčivě odzpívat ty, které si nepamatuješ. O svůj hlas se nestarám. Mám tak špatný hlas, že to není třeba,“ řekl.

Benji je neřízená střela a ať už má image jakoukoliv, jistě skvěle funguje. Důkazem je jejich obří úspěch.

Sdílejte článek

Přečtěte si také