TopStar

1. října 2018 10:52

Karel Gott promluvil o své rakovině: Jak těžké období zvládal?

Jsou to jen tři roky, co Karel Gott (49) bojoval s rakovinou mízních uzlin. Teď se přiznal, že měl z děsivé diagnózy skutečně strach a myslel i na to nejhorší. Dnes je naštěstí již zdráv a na těžké chvilky už jen vzpomíná.

Zpěvák Karel Gott zavzpomínal na těžkou životní éru, kdy před třemi lety bojoval se zákeřnou nemocí. Právě přesně tři roky zpátky v říjnu 2015 se mu udělalo zle a manželka Ivana (42) ho odvezla do IKEMu, kde se ukázalo, že Gotta postihla náhlá příhoda břišní a následovala operace. Poté se ty nejhorší obavy staly skutečností a Karlovi v té době diagnostikovali rakovinu mízních uzlin. Měsíc na to podstoupil první chemoterapii.

‚‚Pan profesor, který mě léčil, mi naznačil a řekl to i mojí ženě, abychom počítali se vším,‘‘ prohlásil otevřeně Karel Gott v knize rozhovorů bývalého šéfa Miss ČR Miloslava Zapletala Nesmrtelní. Nedělal si tedy moc naděje na uzdravení a dokonce se už chtěl se svými přáteli loučit. Léčba ale pomohla a mnohonásobný Zlatý slavík tak na tíživé chvíle už jen vzpomíná.

‚‚Pokládali to za zázrak,‘‘ dodal Gott. Teď se snaží užívat si každý nový den jako ten poslední a nemoc mu prý ukázala, že na světě je spoustu krás, kterých si dříve nevšímal. Teď je zpěvák fit a dokonce se vrátil na pódia, kde dnes plesá jako zamlada.

Na svých vystoupeních sice působí jako ostřílený matador, tvrdí ale, že to není tak lehké, jak se může zdát. ‚‚V šatně jsem ještě machr. Když ale vejdu na jeviště a vidím O2 arenu plnou až nahoru, řeknu si: A sakra. Na to si musím vzít Pampersky,‘‘ zmínila s úsměvem pěvecká legenda. ‚‚Je to obrovská zodpovědnost. Musím víc zabrat, takový koncert je daleko namáhavější než klubové vystoupení. Je to taková obhajoba titulu,‘‘ dodává.


Přečtěte si také