TopStar

18. března 2019 12:28

Tereza Šulcová

Kate Middleton a princ William oslavili Den sv. Patrika!

Den svatého Patrika je irský svátek, který se každoročně slaví 17. března. Jak už je u britské královské rodiny zvykem, Kate s Williamem tento svátek oslavili v Hounslowu v Anglii. Na náměstí pochodovalo přibližně 350 vojáků.

Kate si pro tuto událost vybrala zelený kabátek od oblíbeného návrháře Alexandera McQueena, který doplnila stejnobarevnou čepkou a černými lodičkami. Zlatý trojlístek, symbol tohoto svátku, je od slavného výrobce šperků Cartier. Princ William si oblékl slavnostní uniformu, kterou měl na sobě u příležitosti svatby s Kate v roce 2011.

Princ William během slavnosti požádal o minutu ticha na počest obětem, které tragicky zahynuly během útoků na mešity na Novém Zélandu. Na svátek svatého Patrika nechybělo ani černé pivo, které si dala i královská dvojice.

„Hip hip hurá!“ Tak oslavovali vojáci tento den. Všeobecně je známo, že v tento den se lidé oblékají do zelených oděvů, konzumují zelená jídla jako například těstoviny se špenátem, zmrzlinu nebo si alespoň dají zelené pivo.

Sdílejte článek

Přečtěte si také