TopStar

30. dubna 2019 11:15

Tereza Šulcová

Kate Middleton a princ William slaví 8. výročí svatby!

Těžko se tomu věří, ale před téměř deseti lety si své ANO řekla královská dvojice – princ William a Kate Middleton! Svatba se konala 29. dubna 2011. Jedná se tedy o 8. výročí od svatby.

Svatba byla oficiálně oznámena 16. listopadu 2010. Den D byl naplánovaný na 29. dubna 2011 ve Westminsterském opatství v Londýně. Na tento den byl ve Spojeném království vyhlášen státní svátek.

Princ William je druhý v pořadí na britský trůn. S Kate Middleton se seznámil na vysoké škole. Zásnuby se uskutečnily během soukromé návštěvy v Keni, kde princ William požádal Kate o ruku. Dostala prsten po jeho matce, princezně Dianě.

Na svatbu pozvala dvojice několik známých osobností jako Eltona Johna, Davida Beckhama s manželkou Victorií, Paula McCartneyho a mnoho dalších. Zajímavostí je, že snubní prsten Kate Middleton byl vyroben z velšského zlata, což je tradice, která se v britské rodině drží již několik desítek let.

Před svatbou se objevily spekulace, že Kate podepsala předmanželskou smlouvu, která zahrnovala, že v případě rozvodu ztratí vliv na výchovu svých dětí a zaniknou veškeré tituly, které získala díky uzavřením sňatku. Mimo jiné by nemohla pobývat v královských sídel a rezidencí.

Princ William své manželce zcela důvěřuje a potvrdil přes Buckinghamský palác, že žádnou předmanželskou smlouvu neuzavřeli. Na tu pravděpodobně doléhal jeho otec, princ Charles, který si rozvodem prošel s princeznou Dianou.

Za osm let od svatby se dvojice rozrostla! Společně vychovávají celkem tři děti. Nejstarší je princ George (5), poté princezna Charlotte (3) a jako poslední je princ Louis, který v dubnu oslavil své první narozeniny.

Princezna Charlotte oslaví 2. května své 4. narozeniny.

Sdílejte článek
Štítky výročí svatba

Přečtěte si také