TopStar

17. června 2013 18:00

Blanka Konrádová

Kate v osmém měsíci: Naposledy na veřejnosti!

Usměvavá vévodkyně Catherine, manželka britského prince Williama, slavnostně pokřtila v Southamptonu luxusní loď Royal Princess. V šik kabátku s dalmatinským vzorem se její těhotenské bříško krásně rýsovalo.

Během ceremonie přestřihla pásku, která uvolnila patnáctilitrovou láhev šampaňského značky Moët & Chandon. Luxusní šampaňské se pak za potlesku diváků roztříštilo o trup lodi.

„Křtím tuto loď jménem Royal Princess (Královská princezna). Nechť Bůh žehná jí i všem, kteří se na ní budou plavit,“ uvedla vévodkyně, která se tak stala oficiální kmotrou lodi. Royal Princess uveze až 3600 cestujících. Už v létě loď vypluje na první výletní plavby po Středomoří. Mladá vévodkyně opět dokázala, že jde ve stopách princezny Diany. I ta se totiž, v roce 1984 stala kmotrou tehdy nové lodi stejného jména, která už ale dosloužila.

Kate by měla porodit první dítě v polovině července. Podle platných pravidel bude její potomek třetím následníkem britského trůnu. Vévodkyně se už teď chystá na mateřskou dovolenou a tak ji na veřejnosti zřejmě hned tak neuvidíme.

-juf-

Sdílejte článek

Přečtěte si také