TopStar

31. srpna 2013 08:00

Kde ožila RETRO móda? Uprostřed války!

Móda se vrací ve vlnách. To je známá věc. Film Pearl Harbor ale vyvolal doslova tsunami něžných volánků, kloboučků, broží a červených rtěnek. V roce 2011 fungoval jako bomba a inspiruje i dnes!

Nevíte si rady, jak docílit jemného něžného ženského vzhledu? Nebo jaký odstín rtěnky darovat přítelkyni? Podívejte se na velkovilm Pearl Harbor a budete mít jasno.

Módu čtyřicátých let, ze kterého vycházel ovlivnil materiální nedostatek - příděly látek se stále zmenšovaly, silueta se tedy zužovala a více podtrhovala ženskost. Jen kloboučníci měli stále z čeho vyrábět a tak klobouky zažily doslova boom. Každá žena si přála nylonky (nylon pronikl na trh v roce 1935), ty ale byly horkým nedostatkovým zbožím. A tak si dívky švy na lýtka mnohdy jen namalovaly, prodával se k tomu speciální stroječek na přesnou linku.

Účesy nesměly dát moc práce a na tužidla nebylo, často se používalo jen pivo nebo cukrová voda. A vždycky všechno zachránila nápadná brož na klopě (po zkřížených jehlicích herečky Kate Beckinsale byla po premiéře velká sháňka) a nádherná červená rtěnka (Francouzky se tím řídí dodnes). Mimochodem... Víte, proč se rtěnky přestěhovaly z kalíšků do tradičních obalů, které známe dnes? Tvar obalu je inspirován nábojnicí.

jad

TIP Prima-Style.cz: Velkofilm Pearl Harbor v sobotu ve 21:15 na Prima Love

Další snímky z filmu Pearl Harbor:

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky móda rtěnka Francouz

Přečtěte si také