TopStar

17. ledna 2019 12:00

Markéta Škorňová

Kdo bude provázet letošními cenami Grammy? Volba padla na zpěvačku Aliciu Keys!

Už tradičně je únor měsícem předávání těch nejprestižnějších cen z oblasti hudby a filmu. V neděli 10. února se uskuteční velkolepé předávání hudebních cen Grammy. A kdo bude letošním moderátorem? Volba padla na zpěvačku Aliciu Keys!

Populární zpěvačka Alicia Keys má ve své sbírce už 15 zlatých gramofonků, dalo by se tedy říci, že jsou to již staří známí. Možná i proto byla oslovena právě sedmatřicetiletá zpěvačka, která se na hudebním poli pohybuje již od roku 1995.

Moderátorské role na prestižním udělování cen Grammy se Alica ujme vůbec poprvé a na pódiu vystřídá Jamese Cordena, který večerem provázel poslední dva roky. Jedná se o již jedenašedesátý ročník akce, která se koná v Staples Center v Los Angeles. Zprávu o nové moderátorce oznámil hudební magazín Rolling Stone.

Alicia Keys je jedna mála žijících lidí, o kterých se ve své tvorbě zmiňuje Bob Dylan, a to v písni „Thunder on the Mountain".

Další zajímavostí je také fakt, že Alicia byla velmi nadějnou plavkyní. Na Kolumbijské univerzitě závodně plavala a dokonce se málem kvalifikovala na olympijské hry.

Cena Grammy je každoroční ocenění udělované Národní akademií hudebního umění a věd ve Spojených státech za výjimečné úspěchy v hudebním průmyslu. Původně se nazývalo Gramophone Awards. Ocenění je udělováno od roku 1958, v současnosti ve sto deseti kategoriích napříč hudebními žánry. Právem proto patří mezi nejvýznamnější hudební ocenění na světě. Je považováno za hudební ekvivalent cen Academy Awards (Oscar).

Sdílejte článek

Přečtěte si také