TopStar

4. října 2018 08:00

Markéta Škorňová

Kdo je nejmocnější ženou ve světě hudby? Tipněte si!

Říká se jí „černý Bill Gates“. V hudebním světě patří mezi naprosté špičky, a tak není divu, že byla vyhlášena nejmocnější ženou světové hudby podle žebříčku Rádia BBC. A kdo je tou dámou, která doslova hýbe světem hudby? Nikdo jiny než Beyoncé (37)!

Čokoládová kráska, která nedávno oslavila své sedmatřicáté narozeniny, si získala respekt ve světě showbyznysu díky svým pevným názorům, feministickým postojům a hudebním projektům.

Žebříček nejvlivnějších žen hudby čítá čtyřicet žen, mezi které se řadí například Adele či Dua Lipa.

A kdo se dostal na bednu? Za Beyoncé se na druhou příčku zařadila americká zpěvačka Taylor Swift a třetí místo obsadila Vanessa Reedová, jejíž jméno vám možná nic neříká, ale tato žena, dokázala velké věci!

Vanessa pracuje pro nadaci PRS a byla to právě ona, kdo přesvědčil pořadatele více než stovky festivalů, aby na hudebním line-upu byl do roku 2022 stejný počet zpěvaček jako zpěváků.

„Je to pocta čtyřiceti žen, které ale doufáme, že nejsou jediné, které budou i nadále bojovat o své místo na hudebním poli a nejen tam,“ říká hlavní porotkyně této ankety Tina Daheleyová.

Právě ona pevně stojí za rozhodnutím, zvolit Beyoncé jako absolutní špičku. „Nikdo jiný si nezaslouží být číslo jedna tak, jako právě Beyoncé,“ prohlásila. „Je jednou z žen, která má absolutně pod kontrolou svůj osud. Navíc svým postavením podporuje černošský lid v Americe, není ji lhostejná nespravedlnosti a také podporuje ženy,“ dodala.

První desítku ještě doplňují čtvrtá Adele, pátá Stacey Tang, šestá Gillian Moore, sedmá Rebecca Allenová, osmá Marin Alsop, devátá Chi-chi Nwanoku a desátá Maggie Crowe.

Sdílejte článek
Štítky hudba Beyoncé celebrity

Přečtěte si také