TopStar

10. dubna 2019 14:00

Markéta Škorňová

Kdo je největší hvězdou kanálu YouTube? Jedničkou ve sledovanosti je korejská dívčí skupina!

Říká vám něco název Blackpink? Že ne? Tak zbystřete, protože o téhle dívčí hudební skupině nejspíš ještě hodně uslyšíme. Jejich videoklip „Kill This Love“ totiž během pár hodin trhnul hned několik rekordů. Mezi ten nejzásadnější patří dozajista prvenství ve sledovanosti na YouTube!

Pouhých 24 hodin stačilo korejské dívčí skupině k tomu, aby měl jejich nový videoklip neuvěřitelných 56,7 milionů zhlédnutí! Toto astronomické číslo mimo jiné způsobilo, že z prvního místa se musela „odporoučet“ americká zpěvačka Ariana Grande se svou písní „Thank U, next“.

V současné chvíli se číslo sledovanosti vyšplhalo ještě mnohem výš – k číslu 135 milionů zhlédnutí. A to je na holky, o kterých nemá valná část zeměkoule ani tušení, úctyhodný výkon.

Kapela Blackpink je jednou z mnoha jihokorejských pěveckých skupin, které prorazily i ve světě. Není to tak dávno, co se o podobný šok postarala korejská, pro změnu klučičí, skupina „BTS“. I ona pokořila rekord sledovanosti na YouTube a na své konto si připsala 45 milionů zhlédnutí za 24 hodin od spuštění.

Blackpink je jedním z nejvýraznějších fenoménů současnosti. Dívky sklidily s albem Square One a navazujícími Square Two a Square Up úspěchy po celém světě. Jejich písně se staly hity a objevují se na hudebních žebříčcích po celém světě. V roce 2018 se Blackpink umístily na žebříčcích Billboard Hot 100 a Billboard 200, se svou písní „DDU-DU DDU-DU“ dosáhly na 55. příčku a jejich minialbum Square Up se umístilo na 40. místě. Videoklip k písni „DDU-DU DDU-DU“ se v době svého vydání stal nejvíce vídaným videoklipem jihokorejské hudební skupiny za 24 hodin (36,2 milionů zhlédnutí) a v lednu roku 2019 se stal skupinovým popovým videoklipem s nejvyšším počtem zhlédnutí vůbec.

Sdílejte článek

Přečtěte si také