TopStar

23. listopadu 2013 21:45

Ivana Nádvorníková

Kdo jsou Čeští slavíci? Bílá, Kryštof a... zase Karel Gott!

... a máme to za sebou. Další zlatí stříbrní a bronzoví slavíci najdou místo v poličkách našich nejpopulárnějších umělců. A ještě dlouho se budeme vzpamatovávat z neuvěřitelných převleků Jana Krause, jeho stáda kachen a nahého zadku Petra Čtvrtníčka. A kdože si letos odnesl prestižní divácké ceny?

Zlatá slavice - zpěvačka

Lucie Bílá (cenu Lucii předal teatrálně oblečený Jan Kraus.) “Máte k tomuhle nějakou výhradu?" Ptal se Lucie Kraus na svou nepřehlédnutelnou róbu. “Nene, nemám,” odvětila Lucie a moderátor už jen dodal, že se se svýma nohama nebál vyjít ven a když se tak vidí, sám sebe vzrušuje. Luciin děkovný projev byl poté kupodivu velice krátký a kultivovaný.

2. Lucie Vondráčková (cenu předal vtipný Petr Čtvrtníček).Čtvrtníček se oblékl velmi originálně... lidem ukázal nejen holá záda, ale i holý zadek. A publikum? Bylo nadšeno! “Moc se nesmějte a nechte si ty prdýlky až na raut,” vtipkoval dál. “Vy jste mi rozmazal make-up,” skoro plakala smíchy Lucie Vondráčková.

3. Aneta Langerová (cenu předal Anetě herec Václav Postránecký a prozradil, že Aneta Langerová je spolužačkou jeho syna Viléma)“Poděkovala bych všem, kteří si dali tu práci a posalli mi svůj hlas...” Aneta děkovala dlouho a všem, i svým dvěma malým synovcům se vzkazm, "ať se drží svých hudebních nástrojů, protože hudba je lék." Její proslov se moc líbil Tomášovi Klusovi, který seděl v hledišti.

Hudební skupiny

1. Kryštof (cenu předal Jan Kraus) - skupina se objevila, jak sama říká “na bedně” vítězů poprvé za dvacet společných let fungování a ve zdravici z Kutné hory, kde právě měli koncert, řekli, že tedy nevědí, na jakém místě skončili, že byli jen požádáni, aby zdravici natočili. No, tak to budou koukat! Cenu za skupinu nakonec převzal její manažer Jan Lipen.

2. Kabát (cenu předal Tomáš Berdych s partnerkou)
 Pepa Vojtek se dostavil na pódium s celým ansámblem a přiznal, že konečně oni, staré vykopávky, mají i vlastní Facebook a dodal, že se na něj ještě ani nepřihlásil. Z hlediště se na Pepu usmívala jeho parnterka Jovanka.

3. Chinaski (cenu předal Jaroslav Těšínský, pořadatel Českého slavíka) 
A stala se chyba! Tak dlouho Jan Kraus vtipkoval o kvalitě zvuku, až při děkovačce skupiny Chinaski zvuk vypadl...

Katetorie Slavík bez hranic: skupina No name (cenu předávala herečka Michaela Badinková), pro skupinu No name toto byl šestý slavík.

Kategorie MTV videoklip roku: Cesta - videoklip skupiny Kryštof a zpěváka Tomáše Kluse

Objev roku: Adam Mišík, syn hudebníka Vladimíra Mišíka

Nejranější písnička rádia Impuls: písnička Cesta Tomáše Kluse a skupiny Kryštof (cenu předal ředitel rádia Jiří Hrabák)

Cena internetu: Johny Machette (cenu předal Jáchym Kraus, který elegantně vyhodil od moderátorského pultíku svého otce Jana). A opět selhal mikrofon, takže z děkovné řeči nebylo slyšet ani slovo.

Skokan roku: ze 45. na 10 místo - Abba stars

Zlatý slavík - zpěvák

1. Karel Gott I Mistr Gott poděkoval divákům přes televizní obrazovku z příspěvku, který natočil u sebe doma a slíbil, že příští rok udělá maximum, aby byl na předávání Českého slavíka přítomen osobně.

2. Tomáš Klus (cenu předala vtipná Ivana Chýlková)“Nikdy se nestalo, aby byl mezi stříbrným a bronzovým slavíkem rozdíl pouze 47 bodů,” řekl Těšínský."Chtěl bych poděkovat těm, kteří mi poslali o těch 47 hlasů méně," dodal zpěvák. I on poděkoval všem, na koho si jen vzpomněl.

3. Richard Krajčo (cena byla předaná na dálku, skupina Kryštof byla právě na vystoupení)

Absolutním slavíkem roku 2013 se stal s počtem 33 044 bodů: Karel Gott


Přečtěte si také