TopStar

23. června 2018 12:00

Kdo se letos objeví na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech? Hvězda filmu Vykoupení z věznice Shawshank!

Na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech se každoročně objeví nespočet známých tváří domácí scény i zářné ikony světové kinematografie. V předešlých ročnících přivítal KVIFF legendy Roberta De Nira, Johna Travoltu či Richarda Gerea. A jak to vypadá letos? Na 53. ročníku převezme křišťálový globus americký herec Tim Robbins (59), kterého znají fanoušci především z filmu Vykoupení z věznice Shawshank.

Jednou z hlavních hvězd festivalu bude herec Tim Robbins. Ten bude mít v Karlových Varech vlastní koncert a v neděli 1. července představí svůj nejznámější film a jeden z nejoblíbenějších světové kinematgrafie Vykoupení z věznice Shawshank. Mimo Robbinse se ve Varech mihne i herečka Anna Paquin (36), laureátka Oscara a hvězda filmu Piano.

Mezi dalšími hosty by se měli objevit americký herec seriálu Kriminálka Miami Rory Cochrane, režisér Barry Levinson, tvůrce kultovního trháku Rain Man, nebo režisér Terry Gilliam z Monty Pythonů.

V loňském roce se na festivalu v Karlových Varech představili režisér Ken Loach, jeho scénarista Paul Laverty či legendární hudební skladatel James Newton Howard. Mezi hlavní hvězdy patřil Casey Affleck ze slavné rodiny Afflecků, Jeremy Renner známý z Avengers či herečka Uma Thurman, kterou diváci milují primárně z filmů Quentina Tarantina.

Filmy na KVIFF se dělí do dvou hlavních sekcí – soutěžních a nesoutěžních. V soutěžních mohou být zařazeny pouze ty filmy, které vznikly po 1. lednu předešlého roku a neměly premiéru nikde jinde než ve své zemi. No a vítěz získá sladkou odměnu v podobě Křišťálového glóbu.

Letošní ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary je plánován na 29. 6. 2018 a skončí 7. 7. 2018. O všech událostech z festivalu vás budeme informovat!


Přečtěte si také