TopStar

4. srpna 2018 10:35

Ilona Blašková

Kdo stojí za hudbou do nového seriálu Tátové na tahu?

Od září se můžete těšit na nový komediální seriál Tátové na tahu. Často vás pohltí herecké výkony natolik, že úplně zapomenete vnímat další složku, a tou je hudební aranžmá. A právě u tohoto seriálu se o něj postaral známý skladatel Karel Havlíček.

Filmová nebo seriálová hudba je často to, co ve vás vyvolá při sledování pořadu emoce. V primácké novince Tátové na tahu dostal takový úkol skladatel Karel Havlíček. „Já jsem se trošku bál toho, že to bude komedie. A komedie není úplně můj styl, co se hudby týče. Ale nakonec je to úplně skvělý. Je to trošku pianový a není to úplně sentimentální. Hrozná zábava to je,“ prozradil skladatel. Karel je vlastně jedním z mála, který vidí jednotlivé díly seriálu i několikrát po sobě. „Stává se mi, že normálně zapomenu hrát a koukám na to, co říkají. Úplně se dostanu do toho děje, že prostě nedělám nic. Tak to se mi stává. Což je teda dobrý příklad toho, že je to zajímavý,“ řekl.

Kromě komponování do seriálu skládá Karel hudbu i pro reklamy. A teď chce navíc oprášit éru, kdy vystupoval s kapelou. „Dáváme s Jirkou Burianem kapelu, která už asi pět let nic nedělá. Tak uděláme letos takový comeback. Zůstává pořád stejné složení. Takže je super, že se vrátíme úplně všichni po dlouhé době, kdy jsme žili jiné životy,“ řekl Karel.

Pokud chcete tohoto skladatele slyšet naživo, tak máte možnost. Na příští sobotu si připravil DJský set pro pražskou výstavu svého stejně talentovaného dvojčete, výtvarníka Maxima. Ten je známý především v zahraničí. V rodném Česku tak vystavuje vůbec poprvé. Podle reakcí je jeho tvorba něčím, co ještě nikdy neviděli. Na vernisáž čtyřiceti velkoformátových obrazů vytvořených naprosto jedinečnou technikou se můžete podívat 11. srpna večer na střeše pražské Kotvy.

Sdílejte článek