TopStar

14. února 2018 11:00

Ilona Blašková

Klape Vám to v posteli? Tak prý zahýbáte

Vědci z floridské univerzity zjišťovali, jak novomanželské páry reagují na ostatní lidi. Dokumentovali jejich sexuální spokojenost a sledovali jejich vzájemné působení s ostatními. Cílem studie bylo nalézt faktory, které by mohly dokázat, že je někdo více nevěrný. Zjistili, že sexuálně aktivní lidé, chtějí častěji sex i s jinými. Zjistili také, že muži s atraktivnějšími ženami pravděpodobně méně podvádějí, než ženy s atraktivnějšími muži. Dále bylo zji

Mít v partnerství skvělý sex je tradičně považováno za faktor, který může vztah uchránit před nevěrou. Nový výzkum však zjistil, že dobrý sexuální život může mít za následek, že jeden z partnerů bude druhému zahýbat.

Ve studii, která byla publikována v časopise „Journal of Personality and Social Psychology“ vědci tři a půl roku sledovali 233 nově sezdaných párů. Podrobně zaznamenávali informace týkající se manželské spokojenosti, dlouhodobé angažovanosti a toho, zda byli nevěrní, nebo zda jsou stále spolu.

Účastníkům studie ukazovali fotografie velmi atraktivních i průměrně vypadajících mužů a žen. Změřily, jak dlouho se zastavili pohledem na dané fotografii. A zjistili, že účastníci, kteří se rychle zastavili při pohledu na atraktivní osobu, měli menší pravděpodobnost, že budou mít problémy. Rozdíl v délce pohledu mezi "nevěrníky" a "věrnými" lidmi byl jen zlomek sekundy.

Vědci tvrdí, že věrní lidé - když byli požádáni, aby zhodnotili, jak dobře vypadají ostatní - dali nižší hodnocení všem, než lidé, kteří se podváděli. Uvádějí, že tyto "automatické" reakce, by mohly být vyučovány odborníky, jako jsou psychologové nebo manželské poradny.

Tak! Zase jeden z výzkumů, který o nás prozradí, jací jsme. Posoudit, co je na tom pravdy musíte vy sami. Tak například dámy, jak dlouho si budete prohlížet tuto fotku?

Sdílejte článek
Štítky nevěra sexuální život

Přečtěte si také