TopStar

17. dubna 2014 09:28

Jana Fikotová

Klára Vytisková preferuje ženy se silnou osobností

Velkolepý zážitek z módní přehlídky Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend 2014 přichystala pro milovníky módního designu talentovaná česká módní návrhářka Denisa Nová a španělský hosta Ernest Naranja. Celebritami se to na přehlídce jen hemžilo.

Krásná a nadčasová móda z dílny designérky Denisy Nové přilákala na show Simonu Krainovou, Ivanu Chýlkovou, Janu Plodkovou, Kláru Vytiskovou či Kateřinu Herčíkovou. Všechny tyto dámy jsou módou přímo posedlé. „Móda Denisy se mi neuvěřitelně líbila. Je netypická, nositelná a kreativní. Hned jsem si u ní objednala několik modelů,“ přiznala Krainová, která přišla v koženém kalhotovém kostýmu a ležérní bílé košili.

„Tvorba Denisy Nové se vyznačuje minimalismem, jednoduchostí s jasnou koncepcí, která je ale vždy elegantní a zaměřená na ženy se silnou osobností. Za takovou se jistě chce považovat každá žena, která si její model oblékne,“ řekla zpěvačka Klára Vytisková, která sama dává vyniknout své osobnosti prostřednictvím módních outfitů.

Autorka přehlídky poprvé představila velmi originální kolekci jaro–léto 2014 s názvem Mnohovrstvý minimalismus. Kolekce je pestrá a mnohovrstvá nejen na pohled, ale i pocitově. V konkrétním smyslu slova se vrstvení opírá o širokou škálu barev a materiálů s různými povrchy, navzdory diverzitě si však zachovává harmonii.

„Na MBPFW TEASER jsem oslovil Denisu Novou a vybral prostor DOX, protože mi spolu korespondují. DOX a tvorba Denisy spolu souzní svými čistými liniemi, geometrickými tvary a jednoduchostí,“ uvedl kreativní ředitel projektu Lukáš Loskot.

Druhým designérem večera Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend 2014 Teaser byl španělský návrhář Ernesto Naranjo, který představil originální kolekci s jasnou vizí. V tvorbě preferuje přímé linie a velké, silné konstrukce. Svou inspiraci čerpá například i v prodejnách železářství, kde objevuje množství různých tvarů a materiály, které nejsou prvotně určeny k nošení, ale jsou vždy výzvou a něčím, co vám dává více možností než klasická látka. Kolekce s názvem Limite je ztělesněním linie mezi nebem a budovou.

Ti co neměli čas a možnost přijít, nemusí truchlit. Již nyní se připravuje další projekt Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend 2014, který se uskuteční na začátku září.

-juf-

[[nid:2156670]]

Přečtěte si také