TopStar

8. května 2013 06:30

Dagmar Dandová

Knechtová znovu ve filmu!

Slovenská sólová zpěvačka a skladatelka Katarína Knechtová (32) má s tvorbou filmové hudby bohaté zkušenosti. Nejvíc zabodovala s hitem Moj Bože, který zaněl v Jakubiskově filmu Bathory. Nyní vytvořila titulní píseň ke snímku Isabel debutující režisérské dvojice Lukáše Mělníka a Marcela Škrkoně.

„Filmovou hudbu opravdu miluji a dostala jsem už víc nabídek. Ale s Lukášem a Marcelem byla od začátku velmi dobrá komunikace, a to mě přesvědčilo, abych s nimi do toho šla,“ řekla Knechtová, která zpívá ve slovenštině a v angličtině.

„Katka je naším generačním souputníkem. Její autorské písně míří vždy pod povrch věcí. Na Katce se nám navíc líbí její upřímná emocionalita, přirozenost v komunikaci s diváky a v neposlední řadě ženskost, kterou vyzařuje nejen ve svých písních,“ uvedl jeden z režisérů Lukáš Mělník.

Isabel je nízkorozpočtový film, který odhaluje skryté tajemství ocelové metropole Ostravy.

„Ostrava inspiruje k mnoha námětům a vampýrské téma je právě jedním z nich. Scénář je psaný na tělo nejen konkrétním hercům, ale i Ostravě a jejímu geniu loci. Tím, že se projekt realizoval, se naplnily naše sny i noční můry zároveň,“ doplňuje druhý režisér Marcel Škrkoň.

-red-

Sdílejte článek
Štítky komunikace píseň strava Katarína Knechtová

Přečtěte si také