TopStar

26. května 2018 12:59

Ilona Blašková

Kolegové Karla Svobody chystají na den jeho nedožitých osmdesátin překvapení!

Začátkem letošního roku to bylo jedenáct let, co si Karel Svoboda vzal život. Vzhledem k tomu, že by letos oslavil jubileum, jeho kolegové na něj nezapomněli a chystají velkolepé překvapení. Tak snad nebude vadit, že to teď trošku práskneme.

Lady Karneval, Ještěže tě lásko mám nebo Stín katedrál - to je jen slabý výčet písní, které všichni dobře známe a spojuje je jediné - filmový, televizní a muzikálový autor Karel Svoboda, který je pro své kolegy i po smrti stále velkou inspirací. „Karel Svoboda byl pro mě jeden z nejlepších autorů. Nejvíc talentovaný. Ty jeho melodie mě strašně v životě ovlivnili. I v mém skládání,“ vysekl poklonu Václav Noid Bárta. „Byl to i skvělý bavič. Myslím, že těsně před smrtí jsme se potkali při nějakém televizním natáčení. Tam jsme si povídali a nasmáli jsme se. Byl moc fajn,“ vzpomínal Václav Neckář s bratrem.

A vzhledem k tomu, že by 19. prosince Karel Svoboda oslavil 80. narozeniny, uskuteční se v tento den na jeho počest v hudebním divadle Karlín koncert, kde se s jeho hity představí plejáda umělců. Mezi nimi nebude chybět ani Karel Gott, Lucie Bílá a mnoho dalších. „Já když jsem byl v 90. letech obsazen do muzikálu Dracula, tak mi Karel Svoboda daroval, za to že jsem prý hezky pracoval, jako takovou odměnu, píseň Do věží. Takže já jsem opravdu šťastný, že zrovna tuhle písničku budu moci zazpívat na jeho počest," prozradil Pavel Vítek.

Kromě muzikálových melodií ale rozhodně nebudou chybět ani ty filmové či seriálové. A navíc - k této události vznikl i obraz, který Karla zobrazuje přesně tak, jak si ho všichni pamatujeme. „Je příjemný. Je veselý. Ačkoliv Karel neodešel zrovna vesele. I ta jeho pověstná ručička, se kterou se vždycky tak fotil. Ale ten hluboký pohled, dá se říci i uvolněná tvář…“ popsala obraz Leona Machálková. „Měl jsem trošičku obavy, jestli to vůbec zvládnu. Pak jsem si řekl, že tam musím dát takové prvky, které mají opravdu s takovým geniálním člověkem, jako byl Karel Svoboda co společného,“ řekl auto obrazu Joe Muczka jr.

Sdílejte článek

Přečtěte si také