TopStar

19. března 2014 13:43

Jana Fikotová

Kolegové na pohřbu Otakara Brouska: Odešel jeden z největších herců

S hereckou legendou Otakarem Brouskem starším (†89), který zemřel 14. března, se dnes do pražského Divadla na Vinohradech přišla rozloučit nejen jeho rodina, ale i přátelé a kolegové.

Místo posledního rozloučení nebylo zvolené náhodou. Divadlo na Vinohradech Otakar Brousek miloval, a už jako mladík zde vždy toužil hrát. To se mu také později splnilo.

Na pohřeb dorazilo mnoho lidí, mezi nimiž byla herečka Simona Postlerová, herec Svatopluk Skopal, houslový virtuos Jaroslav Svěcený, herci Gabriela Vránová, Dagmar Havlová, Ladislav Frej, Eliška Balzerová, Jaroslav Hanzlík či Dana Kolářová a mnoho dalších. „Odešel člověk, kterého jsem měla skutečně ráda a neskutečně mě to mrzí,“ přiznala na pohřbu Gabriela Vránová.

Nejvíce očekávaným momentem bylo setkání Adély Gondíkové, bývalé manželky vnuka Ondřeje, s jeho nynější ženou Annou. Gondíková však nakonec vzdát poslední úctu svému bývalému tchánovi nepřišla. K jeho rakvi, která je vystavená ve Vinohradském divadle, se může přijít poklonit i široká veřejnost.

Herec Otakar Brousek natočil nespočet filmů a jeho hlas znalo mnoho posluchačů z rozhlasu či dabingu. Na divadelním jevišti svého milovaného Divadla na Vinohradech působil neuvěřitelných čtyřicet let a ztvárnil zde mnoho divadelních rolí, které mu přinesly nejedno ocenění.

Jedna z jeho posledních filmových rolí byla v televizním filmu režiséra Viktora Polesného Smyčka. „Při natáčení se choval vždy profesionálně a byla s ním neskutečná legrace. Bude nám hodně chybět,“ řekl režisér.

-juf-


Přečtěte si také