TopStar

7. srpna 2018 10:00

Ilona Blašková

Kolik si účtují české kapely za soukromé akce?

Máte rádi překvapení? My moc! Ale pak je dost těžké vybalancovat, aby to nebyl spíš, jak to říct....Trapas? Průšvih? Může se to stát! Ale pokud objednáte kamarádovi na svatbu třeba Stinga nebo Depešáky, pak to asi bude taková pecka, na kterou nikdo nebude vzpomínat, jako na akci s rozpaky. A právě jedna taková svatba nás inspirovala se zeptat našich umělců, zda by do toho šli a případně za kolik?

Kdo by to nechtěl. Překvapení, jaké se dostalo svatebčanům, když se za oponou najednou objevila slavná americká skupina Maroon 5 a zahrála jeden z jejich hitů jen pro ně. Dělají něco podobného čeští muzikanti? „Ono se nám to děje docela často, že nás lidi zvou. Ale já mám takovou zásadu, že buď všichni, nebo nikdo. Takže to nerealizujeme. Ale ten nápad, co udělal Maroon 5, se mi moc líbil. Tak možná uděláme nějaké překvápko,“ odpověděl Tomáš Klus.

„Jednou, dvakrát. Ale spíš hrajeme festivaly 3-4 krát do týdne, tak není čas. Byli jsme jednou na narozeninách, jinak ne. Dost často teď točíme pozdravy na svatby,“ řekl Petr Lexa ze skupiny Slza. „Stalo se to. Je to většinou vtipný. Je to taková nestandartní záležitost, která se může vydat jakýmkoli směrem,“ prozradila kapela Vypsaná fiXa.

Skupina Mirai si nedávno sáhla skoro na dno. Dala totiž za jeden den tři koncerty. Tím posledním bylo právě překvapení na svatbě. „To se stane třikrát za rok, že vyjde takový trojáček. Hrajeme dva festivaly a potom na svatbě překvapení.“ A kolik takhle stojí? „Strašně moc,“ řekl frontman kapely Mirai.

Záleží na okolnostech, ale podle našich informací si za ni mohou umělci účtovat až jednou tolik obvyklé ceny za koncert. „Já myslím, že když je někdo někomu drahý, tak i nám je to pak drahý a chceme, aby i jim to zůstalo drahý v srdcích. Tak i na tohle se dá domluvit. Důležitá je motivace a proč to člověk chce udělat. Pak je člověk schopen ustoupit z mnoha svých smluvních požadavků,“ řekl Tomáš Klus.

„Je to různý. Někdy to stojí nula, někdy bych si vzpomněl na výrok jednoho kolegy z kapely - když tam hrát nechceme a on řekne, že nás chce, tak řekneme: sto tisíc pro každého,“ žertovala Vypsaná fiXa. Pro Vypsanou fiXu je ale velkým svátkem, že chystá turné s Mňágou a Žďorp. Možná společně na nějakých narozeninách zahrají. Jestli to bude zadarmo, nebo to bude stát balík, se možná jednou dozvíme.

Sdílejte článek

Přečtěte si také