TopStar

5. června 2018 18:00

Ilona Blašková

Končí slalomář Vavřinec Hradílek s kariérou? A jaké plány má na léto?

V pražské Troji se konalo Mistrovství Evropy ve vodním slalomu a českým týmům se dařilo! Ovšem chyběl nestor Vavřinec Hradilek? Co se stalo?

„Na mě nezbylo místo v družstvu. Nezvládl jsem domácí kvalifikaci. Udělal jsem tam pár chyb a jsem tady ze břehu no. Je to smutné. Určitě bych ve finále bojoval o ty medaile, ale zastoupili mě naši kluci druhým a třetím místem. Takže já myslím, že super. A pěkné počasí, skvělá atmosféra a spousta diváků. Takže pro sport úplně úžasný," řekl Vavřinec.

Stříbro a bronz vybojoval při finálové jízdě Vít Přindiš a Jiří Prskavec. Vavřinec ale získal na nedávném mistrovství České republiky opět zlato. „Každý závod na českém poháru je souboj se světovou elitou. Před dvěma týdny jsem kluky porazil. To mě samozřejmě těší, ale už se k tomu nevracím," prozradil sportovec.

Přitom den předtím chtěl skončit se sportem. Měl nějakou krizi? „Tak zrovna před tímto závodem to byl nával emocí. Bylo to takové divné rozhodnutí rozhodčího a já jsem z toho byl velmi zklamaný. Protože už to bylo několikrát v řadě od toho stejného rozhodčího. A samozřejmě nekončím," objasnil nám.

Téměř celý červen Vávra stráví ve Spojených státech, kde ho čeká jeden z nejtěžších závodů. „Jede se tam vlastně nejextrémnější závod, co je teď na světě. Tak na to se připravuji a budu se hlavně snažit, se neutopit a získat tam nějaké medaile. Je to opravdu hodně velká voda. Je to divoký. Člověk z toho musí mít strach. Jakmile ho nemá, tak to je špatný. Takže strach musí být a mám ho!" řekl.

Modrooký sympaťák je šťastně zadaný. Přítelkyně si ho ale moc neužije a to ani v létě. Vávra tráví většinu času buď na kanále, anebo na cestách. „Já nejsem moc dovolenkář. Takže spíš budu pádlovat. A pojedeme s přítelkyní do Indie, kde budu mít teda následně závody. Ale tak trošku pocestujeme. A pak srpen- září už budu trénovat a připravovat se na další sezonu," uzavřel sportovec.

Tak držíme palce, aby byla úspěšná!

Sdílejte článek