TopStar

7. července 2013 11:27

Ivana Nádvorníková

Konec festivalu: Travolta zklamal Bartošku!

Příští rok si prezident filmového festivalu Jiří Bartoška pravděpodobně položí otázku, kterou mu nasadil do hlavy hvězdný John Travolta. Nad každým jménem se bude ptát: „A není ten člověk až moc slavný?“

V závěru totiž Jiří Bartoška přiznal, že John Travolta zářil vlastně až moc. Podle Bartošky to byla škoda, protože tak zastínil ostatní osobnosti, které by jinak upoutaly mnohem více pozornosti.

Ani další hvězdný host, režisér Oliver Stone, nebyl tak docela bez problémů. Na rozdíl od Johna Travolty pozornost zjevně nemiluje. Ještě mnohem svízelnější situace nastala, když se Oliver Stone během pobytu v Čechách pustil do politických témat.

Na setkání s novináři v Karlových Varech tříoscarový režisér kritizoval vstup naší země do NATO. Někteří redaktoři dokonce na protest opustili sál. Bartoška poté jen poznamenal, že Křišťálový glóbus za mimořádný přínos světové kinematografii dostal Oliver Stone za skvělé filmy, které natočil, a ne za politické názory.

Filmový festival byl jinak velmi úspěšný, díky digitalizaci snímků viděl promítání rekordní počet diváků. Na filmy bylo neustále vyprodáno. Tentokrát bylo dokonce krásné počasí (což není ve Varech vůbec maličkost!).Vítězným snímkem se stal maďarský film Velký sešit pojednávající o krutém příběhu dvou bratrů dospívajících za války u tyranské babičky.

Tip redakce Prima-Style: České filmy Revival režisérky Alice Nellis a Líbánky od Jana Hřebejka. Právě jeho snímek na MFF KV získal Křišťálový glóbus za režii.Co dodat? Snad jen to, že se příští ročník festivalu bude konat od 4. do 12. července 2014.

Jana Divišová


Přečtěte si také