TopStar

26. července 2013 17:30

Dagmar Dandová

Konečně! Bartošová vyhledala odbornou pomoc

Zpěvačka Iveta Bartošová (47) se trochu vzpamatovala z náročné operace prasklého vředu a slepého střeva a rozhodla se nastoupit na protialkoholní léčení. Zřejmě ji silný zážitek, kdy se ocitla doslova na pokraji života a smrti, donutil uvědomit si, že svůj stav bez lékařské pomoci už nezvládne.

Dobrovolně se nechala převézt z jednotky intenzivní péče v Thomayerově nemocnici do psychiatrické léčebny v Praze – Bohnicích.

Díky naléhání rodiny snad Bartošové konečně došlo, že pokud se nezačne léčit ze své závislosti na alkoholu a prášcích, mohl by její případ skončit tragicky. Rozhodně je pozitivní, že si připustila svůj problém, protože dlouho tvrdila, že s pitím žádné starosti nemá.

Bohužel zpěvačka je proslulá svou averzí k lékařským zařízením. Po pár dnech v nemocnicích vždy podepsala revers, aniž by byla její léčba dokončena. Doufáme, že v psychiatrické léčebně v Bohnicích tentokrát vydrží alespoň do té doby, než bude schopná sama se o sebe postarat. Z nově získaného svědectví totiž vyplynulo, že skoro celou dobu v Itálii o sobě Bartošová nevěděla a bez pomoci se nedokázala sama ani převléknout a dojít si na toaletu.

Ale nebýt tragikomického „únosu“ Ivety Bartošové do ciziny, zřejmě by nikdy nevyšlo na světlo, v jak zuboženém stavu zpěvačka je. Z neznámých důvodů to její přítel Josef Rychtář tajil a veřejně přiznal Ivetiny velké problémy s alkoholem až po jejím návratu z Itálie. Pravděpodobně neměl jinou možnost, než jít s pravdou ven, když se díky mediálnímu humbuku všichni dozvěděli, jak na tom zpěvačka ve skutečnosti je. Rychtář to ale věděl celou dobu a dodatečně uvedl, že Iveta nedokázala ráno vstát, aniž by nevypila litr vína.

Otázkou tedy zůstává, proč její stav tak dlouho tajil a proč ji nedonutil jít na léčbu dřív, než se o její stav začala zajímat veřejnost. Jen doufejme, že ještě není pozdě a Bartošová má šanci se ze své závislosti vyléčit a vrátit se zpět do normálního života.

Kdy byla Iveta Bartošová hospitalizována:

2004

Bartošová se zhroutila po rozchodu s přítelem Danielem Bartákem a v těžkých depresích ji odvezli do nemocnice, kde strávila necelý týden kvůli naprostému vyčerpání organismu.

2005

Iveta Bartošová zkolabovala a skončila v nemocnici na kapačkách. Údajně šlo o konzumaci velkého množství alkoholu v kombinaci s antidepresivy.

2006

Iveta se po rozchodu se Zdeňkem Podhůrským pokusila o sebevraždu. Přivezli ji do Vinohradské nemocnice s pořezaným zápěstím.

2007

Před šesti lety nastoupila zpěvačka na protialkoholní léčení do psychiatrické léčebny v Kroměříži. Už v té době ji přijali v naprosto otřesném psychickém a fyzickém stavu, kdy nebyla schopná sama chodit. Strávila tam několik měsíců a její stav vypadal stabilizovaný. Bohužel opět se k alkoholu vrátila.

-dad-


Přečtěte si také