TopStar

8. ledna 2015 15:13

Konečně rozhodnuto! Nejkrásnější filmovou herečku české historie bude v novém filmu hrát...

Lída Baarová platí za ikonu, její tragický životní příběh poznamenaný láskou s nacistickým ministrem propagandy Josephem Goebbelsem poutá dodnes pozornost. Film bude režírovat Filip Renč, který vybíral dlouhé měsíce.

Zřejmě nejočekávanější film za poslední roky – snímek Lída Baarová – už zná jména hereckých star, které se objeví v hlavních rolích. Titulní part slavné prvorepublikové herečky získala slovenská ohnivá kráska Tatiana Pauhofová, v dalších rolích se představí rakouská herecká megahvězda Karl Markovics, který bude hrát Josepha Goebbelse. Gustava Frölicha, který s Baarovou chodil, než vzplanula její vášeň k muži označovaného za "ďábla", pak ztvární jeden z nejznámějších německých herců Gedeon Burkhard, kterého po celém světě proslavil seriál Komisař Rex, nebo nezapomenutelná role v Hanebných Panchartech Quentina Tarantina.

baarova1

Exkluzivní herecké obsazení má Lída Baarová i ve zbylých rolích. Ve filmu se například také objeví Klára Issová nebo Martin Huba. „Jsem rád, že se po čtrnácti letech příprav, přepisování scénáře a hledání partnerů na náš film, jsme se scénáristou Ivanem Hubačem našli silného producenta, který je ochoten do tohoto kontroverzního filmového projektu vstoupit. Nebude se jednat o životopisný film o Lídě Baarové, ale jen o nejzásadnější úsek jejího života, který ovlivnil jak její kariéru, tak osud její rodiny. Její podlehnutí moci, slávě a úspěchu bylo velice kontroverzní a rozporuplné. Ta hranice mezi hvězdnou slávou a životním peklem je velice tenká,“ spokojeně konstatuje režisér chystaného snímku Filip Renč.

Ze světa filmu:


Přečtěte si také