TopStar

3. prosince 2018 09:40

Tereza Šulcová

Královna Alžběta II. má nový portrét ve Skotsku

Britská královna (92) vládne své zemi již 66 let. Na její počest byl zvěčněn namalovaný portrét v paláci Holyrood, což je skotská královská rezidence, která se nachází v Edinburghu.

Palác je v letních měsících využívaný současnou královnou Alžbětou II. A právě na její počest byl vyobrazen portrét v královské jídelně v paláci Holyrood, udává deník E!News. Olejomalba od umělkyně Nicky Philipps nám ukazuje královnu, která má na sobě reprezentativní oděv Skotska. Mezi hlavní znaky patří zelená barva a masivní náhrdelník který představuje řád bodláku. Jedná se o rytířský řád Spojeného království Velké Británie a Severního Irska. Řád je nevyšším vyznamenáním Skotska a jeho hlavním znakem je skotská národní rostlina bodlák.

Autorka se pravděpodobně inspirovala fotografickou předlohou od fotografky Annie Leibovitz. Na obraze je za Alžbětou II. vidět i sklalní útes, nazývaný Salisbury Crags, který se nachází jen jednu míli od zámku. Královna měla na sobě pod zeleným pláštěm bílé šaty a jako doplněk perleťové náušnice. Naprosto totožný oblek měla v červenci při ceremoniálu řádu bodláku ve Skotsku.

Královna Alžběta II. je vládnoucí panovnice šestnácti nezávislých států označovaných jako Commonwealth realm. Britskou královnou se stala po smrti svého otce v roce 1952. Dlouhověkost má v krvi, protože její matka se dožila neuvěřitelných 101 let, zemřela v roce 2002. V roce 2007 se stala nejstarším britským panovníkem na trůnu a následovně i nejdéle vládnoucím.

Sdílejte článek
Štítky Velká Británie Irsko Alžběta II.

Přečtěte si také