TopStar

17. srpna 2018 08:46

Královna Alžběta II. v slzách: Její lékař zemřel při jízdě na kole

Nadšený cyklista to někdy nemá vůbec lehké. A už vůbec ne v rušném Londýně. Právě tam srazil nákladní automobil homeopata královny Alžběty II. Petera Fishera (†67). Podle Buckinghamského paláce byla královna o tragédii neprodleně informována. Zpráva ji velice zarmoutila.

V britské metropoli není žádným překvapením, že došlo k další srážce cyklisty a nákladního vozidla. V letošním roce jde prý podle agentury AFP o osmého cyklistu, který podobným způsobem zahynul. Podle deníku Evening Standard byl lékař členem královského týmu mediků přes 15 let.

Peter Fisher zemřel ve středu 15. srpna v ranních hodinách při srážce s nákladním automobilem ve čtvrti Holborn. Zavinění prý nebylo na straně řidiče kamionu, ovšem svědci nehody zatím u výslechu nebyli. Královně se tragická zpráva ihned donesla a ta nyní pro svého lékaře a přítele truchlí.

Ředitel organizace Cycling UK, který hájí práva cyklistů, po tomto incidentu zakročil a přijal opatření na posílení bezpečnosti cyklistů. Konkrétně v oblasti Holborn by se prý měla učinit větší zóna pro cyklisty a radikálnější oddělení od kamionů. Vždyť právě v této oblasti zahynuli za posledních pět let čtyři cyklisté.

Sdílejte článek

Přečtěte si také