TopStar

4. března 2018 09:10

Kráska Alicia Vikander: Hollywood je tvrdá škola

Už brzy vyjde do českých kin film podle proslulé počítačové hry ‚‚Tomb Raider: Lara Croft“, ve kterém si hlavní roli zahrála Alicia Vikander. A právě díky tomu se stala herečka tváří dubnového čísla časopisu Elle. V rozhovoru pro vydání se Alicia nechala slyšet, jakými chvilkami si musela projít, a že v Hollywoodu to není žádný med.

‚‚Měla jsem opravdu štěstí, že jsem se nikdy se sexuálním násilím u natáčení nesetkala. Ale bývala jsem v situacích, kdy mě lidé, kteří měli moc, donutili cítit se hloupou a velmi mladou. Já s tím nemohla nic udělat ani namítnout,“ nechala se slyšet tmavovlasá kráska.

‚‚Nyní mohu otevřeně mluvit o tom, co není správné a přitom nemusím mít strach, že bych přišla o práci. Právě tenhle strach je hlavním důvodem toho, že se lidé snaží utéct před svým názorem. Člověk se podle mého stává zajímavým tehdy, když si dovolí otevřeně vyjádžit svůj nesouhlas a nebojí se ukázat svůj charakter,“ pokračovala Vikander.

Zároveň promluvila Alicia o svém soužití s americkým hercem Michaelem Fassbenderem, což bylo překvapení, protože dvojice si střeží soukromí co to jde. Jak se ukázalo, tak pár dala dohromady společná vášeň - tanec. Poprvé se Alicia se svým mužem setkala na večírku, který byl uspořádán na počest filmového festivalu v Torontu. Později se potkali manželé na předávání filmových cen BAFTA.

‚‚Na naší první schůzce jsme spolu vůbec nekomunikovali, jen jsme tančili,“ s nostalgickým úsměvem vzpomínala Vikander.

Připomeňme si, že svatba proběhla loni v létě, kdy se dvojice tajně vzala na Ibize. Dodnes nebyly zveřejněny fotografie z obřadu a Alicia argumentovala tím, že některé věci by zkrátka měly zůstat v soukromí.

Děj probíhá na ostrově, kde vládne organizace Trinity. Právě tam se objevuje dcera významného světového archeologa Richarda Crofta. Lara Croft má za úkol zabránit vyhlazení lidstva a zároveň nalézt významnou hrobku, která pomůže zjistit, kam záhadně její otec zmizel.

Poprvé se hrdinka Lary Croft objevila v počítačové hře Tomb Raider z roku 1996 a po 5 letech natočili film ‚‚Lara Croft - Tomb Raider“ s Angelinou Jolie v hlavní roli. Později, v roce 2003 vyšlo pokračování se stejným obsazením ‚‚Lara Croft - Tomb Raider: Kolébka života“. Oba filmy ale byly označeny za propadák a fanoušci počítačového zpracování se vzbouřili. Lara Croft prý není prsatá sexbomba, ale skutečná hrdinka, co se snaží spasit lidstvo.


Přečtěte si také