TopStar

5. listopadu 2018 12:55

Markéta Škorňová

Kristen Bell moderovala 90. výročí vzniku Mickey Mouse!

Kristen Bell moderovala slavnostní událost: Mickey Mouse slaví 90 let a popřála mu vše nejlepší.

Mickey Mouse ukázal jeho působivé dovednosti a ještě působivější přátelé, kteří se přišli v neděli na jeho narozeniny podívat a popřáli mu vše nejlepší.

Na to, že je mu 90 vypadá dobře, ne? Kristen Bell, americká herečka a zpěvačka, která se proslavila hlavně rolí titulní postavy v seriálu Veronica Mars, moderovala dvouhodinovou premiéru, na které představila jednu z nejznámějších a nejmilovanějších postaviček z dílny The Walt Disney Company Mickey Mouse a jeho oslavu 90.let.

Na premiéře Kristen uvedla několik fantastických hudebních vystoupení Disney klasiky včetně kapely Zack Brown Band. Ta zazněla ve filmu Kniha džunglí, nebo zpěvačky Tori Kelly a její písničku Colors Of The Wind, která doprovázela pohádku Pocahontas, nebo zpěváka Leslie Odom Jr. který zazpíval písničku ze známé pohádky Pinocchio When You Wish Upon A Star a nikdy neviděné scénky s kreslenou postavičkou Mickey Mouse, což muselo být opravdu velkolepé!

Herečka, která propůjčila svůj hlas princezně Anně v pohádce Frozen, vypadala velkolepě v dlouhých černých šatech s véčkovým výstřihem. Připomněla si i nedávnou návštěvu Disneylandu. Uvědomila si prý dvě věci: ‚‚Jsem příliš stará na to, abych měla dětské oblečení. A také, že Mickey inspiruje děti všech věků v jakémkoliv jazyce i jakékoliv barvy pleti.‘‘

Ve své řeči se Kristen dostala až do roku 1920, kdy Mickeyho otec Walt Disney, čelil finanční zkáze po dvou neúspěšných pokusech o vytvoření animačního studia. A právě tehdy navrhl svou nejslavnější postavičku zvanou Mortimer Mouse. Jeho manželka Lillian, které se toto jméno moc nelíbilo, navrhla "ostřejší" jméno Mickey (Mortimer se později zrodil jako Mickeyho rival a darebák).

Myšák Mickey Mouse se poprvé objevil na filmovém plátně 15. května 1928 v krátkém animovaném černobílém filmu společně s Minnie pod názvem Plane Crazy. Samotná postavička se v průběhu let několikrát měnila, hledala svůj design a styl. Mickey poprvé promluvil v roce 1929 a dostal hlas samotného Walta Disneyho, který ho daboval až do roku 1946. Pak ovšem v dabování nemohl pokračovat kvůli změněnému hlasu z kouření.

18. listopadu 1978, u příležitosti 50. výročí založení, získal Mickey Mouse jako vůbec první kreslená postava svoji hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy.

Sdílejte článek

Přečtěte si také