TopStar

20. ledna 2019 08:00

Krotitelé duchů 3 opět na scéně! A v původní sestavě

Chtěli jste se někdy stát krotitelem duchů? No, s velkou pravděpodobností se jím nestanete, na druhou stranu se můžete těšit na nové, třetí pokračování tohoto kultovního trháku už roku 2020. O co půjde? Jako vždy, o život! A nebojte, trapný reboot (jako ten z roku 2016) to skutečně nebude!

Krotitelé duchů nebo chcete-li Ghostbusters se při svém vydání roku 1984 dostali na kinematografický olymp. Hned nato se dočkali druhého dílu, který sice takový úspěch nesklidil, i přesto se jisté popularitě těšil. Pak ale téměř 30 let ticho a až roku 2016 došlo k návratu. Ale... Nový film byl v ženském podání (moderní doba vyžaduje moderní pojetí), ale velmi nepodařeně kopíroval legendární osmdesátkovou verzi, ze které vlastně převzal úplně vše a nového nenabídl nic. Trailer sice tehdy sliboval prostoduchý scénář, ale extrémně nesympatické herečky (které jsou v jiných snímcích celkem použitelné), trapný humor či béčkové triky - to už bylo skutečně příliš. Tuhle slátaninu by nebyl schopen milovník tradičních Ghostbusters strávit ani za volný lístek.

Nový film by se měl nacházet ve stejném vesmíru jako Krotitelé duchů 2 z roku 1989 a dokonce by měl navazovat i na předchozí dějovou linku. Ostatně, na kratičkou ukázku se můžete podívat a navnadit sami!

‚‚Konečně mám klíčky k autu," zveřejnil na Twitteru Jason Reitman první teaser trailer k tolik očekávanému snímku. Na datum vydání si ale budeme muset ještě počkat. ‚‚Vždycky jsem si o sobě myslel, že jsem první fanoušek Krotitelů duchů, když jsem jako šestiletý navštěvoval natáčecí plac, ale asi teda ne... Půjde o pokračování původní franšízy. Nejde o reboot. Co se stalo v 80. letech, se stalo v 80. letech a tento film se bude odehrávat v současnosti,‘‘ dodal. Natáčet snímek pod krycím názvem Rush City by se mělo začít už letos v létě.

Lehce hororově duchařská komedie, která uměla vystihnout tehdejší dobu a zvládla zparodovat i filmový hit Rosemary má dětátko. Film Ghostbusters se stal nejvýdělečnější komedií vůbec a držel se až do roku 1990, kdy ho z prvního místa sesadil Macaulay Culkin s komedií Sám doma. Je tedy evidentní, že roku 2020 bude nejvytíženější telefonní číslo 555–2368, tedy Krotitelů duchů. Doufejme jen, že nepůjde o naprostou destrukci klasiky, která už je i tak dost pošlapána.

Sdílejte článek

Přečtěte si také