TopStar

5. července 2014 11:20

Táňa Sáblíková

Krutá rána osudu! Tenistce byla diagnostikovaná rakovina, i přesto hrála na Wimbledonu

Americká tenistka Victoria Duval se musí vyrovnávat s těžkou ranou osudu. Přestože je jí teprve osmnáct a poprvé se dostala do druhého kola hlavní části Wimbledonu, bude nyní muset svést boj nejtěžší!

Při kvalifikačních kolech jí totiž byla diagnostikovaná rakovina. Podle samotné hráčky se jedná o jednu z nejběžnějších forem rakoviny mezi mladými, tzv. Hodgkinův lymfom, a biopsii podstoupila ještě před zahájením kvalifikace na hlavní turnaj sezóny na trávě.

"Dostala jsem zprávu po prvním kvalifikačním kole, ale rozhodla jsem se pokračovat v soutěži. Být na kurtu mi dodávalo pohodu," řekla tenistka pro Dailymail. „S těžkým srdcem teď ale budu muset na čas tenisové soutěže opustit," dodala.

Jedinou pozitivní zprávou je, že rakovina byla zachycena v raném stádiu, a tak by měla být podle prognóz mladá tenistka během několika měsíců léčby v pořádku.

Není to ale poprvé, co se musí takto vypořádávat s krutou ranou osudu. Své dětství trávila na Haiti, odkud pocházejí její rodiče, v sedmi letech se ale stala rukojmí loupežného přepadení v domě její tety. A tak přišlo rozhodnutí vrátit se zpět do USA, kde se narodila. Ovšem jen s matkou. Další krušnou chvíli zažila při ničivém zemětřesení na Haiti, při kterém byl zasypán její otec. Ten sice i přes jedenáctihodinový pobyt pod sutinami přežil, ale s trvalými následky.

Tak snad i třetí životní rána nakonec pro Victorii skončí dobře. Držíme palce!

Mohlo by vás ještě zajímat:

Sdílejte článek
Štítky kolo Wimbledon tenistka Haiti osud

Přečtěte si také