TopStar

17. března 2018 12:00

Které hvězdy si prošly čirým peklem a přežily autonehody i přírodní katastrofy?

Příběhy, které mrazí po zádech. Čtyři hvězdy, které na vlastní kůži poznaly, jaké je to být pouhý krůček od smrti. Pojďme se na ně podívat!

Petra Němcová (38)

V roce 2004 došlo v Jižní Asii ke strašlivému tsunami, které bylo vyvoláno zemětřesením Indického oceánu. Přírodní katastrofa vzala život více než 230 tisícům lidí. Mezi nimi byl i Simon Atlee, fotograf a přítel české topmodelky Petry Němcové, se kterou tvořil pár přes 2 roky.

Simon se při tragické události utopil, zatímco modelka se uchytila za palmu a vydržela tam 8 hodin, dokud pro ni nepřijela záchranná služba. Lékaři si nebyli do poslední chvíle jisti, zda bude Petra ještě moci chodit. Dívka měla zlomenou páteř ve čtyřech místech, ale Němcová se díky pevné vůli na nohy znovu postavila. Po třech měsících se vyléčila a po roce se dokonce zúčastnila jedné taneční soutěže.

Na počest své zahynulé lásky založila Petra fond The Happy Hearts Fund, který vede společně se svou přítelkyní. Později pomáhala její dobročinná organizace i obětem povodní na Filipínách a Haiti.

Kate Winslet (42)

V srpnu roku 2011 odpočívala herečka se svými dětmi ve vile britského miliardáře Richarda Bransona na jednom z karibských ostrovů Necker. Jednou ráno při tropické bouři udeřil do vily blesk a začal silný požár. Všech 20 lidí, kteří se nacházeli v domě byli naštěstí zachráněni, ovšem především právě díky Winslet. Herečka vytáhla z hořícího domu devadesátiletou matku Bransona a ostatní pomohli jejím dětem - dcerce Mie a chlapci Joemu.

Je zajímavé, že příroda dopomohla herečce k úspěšnému osobnímu životu. Při tragické události se Kate seznámila se synovcem miliardáře Nedem Rocknrollem, kterého si po roce vzala. V prosinci 2013 se dvojici narodil syn Bear.

Morgan Freeman (80)

Roku 2008 byl herec vážně zraněn při autonehodě. Freeman řídil osobní automobil a vyčerpán prací a natáčením za volantem usnul. Auto vyjelo z útesu a několikrát se obrátilo ve vzduchu. Herce i jeho přítelkyni Demaris Meyer dostala záchranná služba z interiéru jen za pomoci kompletní destrukce automobilu. Oba zranění byli hospitalizováni ve velmi těžkém stavu. Naštěstí nešlo o ohrožení života a celá katastrofa se obešla operací a pár dny v nemocnici.

Stevie Wonder (67)

Havárie, ve které byl zraněn zpěvák a skladatel Stevie Wonder, stála muzikanta pěkně draho. V srpnu roku 1973 se Wonder vyboural na cestě do Severní Karolíny. 4 dny byl hudebník v komatu, poté částečně přišel o chuť a následně i o čich. Rehabilitace trvala několik měsíců, ale jak jen ho lékaři z nemocnice propustili, Stevie se vydal na turné.


Přečtěte si také