TopStar

16. prosince 2017 10:00

Které osobnosti jsou za rok 2017 nejvlivnější?

Úspěšná smlouva na reklamu, nová kosmetická značka či vůdčí značky s hlubokou historií. Volíme hvězdy, které v letošním roce nejvíce ovlivnily svět krásy a kosmetického průmyslu.

Kendall Jenner

Koncem listopadu zvolil webový portál Business Insider Kendall Jenner za nejlépe placenou modelku světa. Té se podařilo shodit z trůnu samotnou Gisele Bündchen, která zastávala tento titul posledních 15 let. Sestra Kendall Kylie Jenner už patří na seznam sta nejlépe placených celebrit podle verze Forbes. Dle všeho se na tento seznam dostane příští rok i Kendall.

Tajemství modelky spočívá v její aktuálnosti. Kendall je klasický příklad social media influencer (to jest hvězda sociálních sítí). O její život se zajímá přes 84 milionů sledujících. Vesměs se jedná o mladé lidi. Není tedy divu, že jména slavných značek jako La Perla, adidas či Estée Lauder modelce sypou jeden kontrakt za druhým.

Kylie Jenner

Pro Kylie byl letošní rok úspěšný. Značka Kylie Cosmetics vyšla na vzestup, (a ne 3 roky jako značka Jenner) a sama modelka se dostala na seznam Forbes jako jedna z nejbohatších celebrit světa. Neposlední roli si v tomto úspěchu zahrály sociální sítě. Marketing Kylie Cosmetics spočívá na tom, že stíny a rtěnky si zákazníci kupují jakoby od své kamarádky: všichni vědí, kde slečna relaxuje, co si bere na sebe, a s kým a v jakých vztazích je.

Stejně jako Kyliina sestra, dívka spadá do kategorie nových podnikatelů, kteří si byli schopni nalézt přízeň u dětí milénia a celkově mládeže. Díky tomus e jí daří ušetřit na drahých obalech a sekcích v obchodních centrech. A to znamená, že značka by mohla prosperovat ještě více a její popularita bude jen stoupat.

Rihanna

V letošním roce vyšla Rihanně koskmetická řada Fenty Beauty (Fenty je příjmení zpěvačky). Vsadila na dekorativní kosmetiku pro všechny odstíny pleti, což je v současnosti horkým trendem amerického trhu. V nabídce Fenty Beauty jsou make-upy perfektní konzistence několika desítek odstínů. Od toho nejsvětlejšího po hluboce čokoládový. Rtěnka je však v celé kolekci jen jedna, která ale padne všem - klasická červená.

Vlna nadšení, kterou značka zvedla, je způsobena nejen jménem tvůrkyně, ale i kvalitou. Přípravky již velmi kladně ocenili vizážisti úrovně Wayna Gosseho či Lisy Eldridge. Nyní plánuje Rihanna linii rtěnek všech barev duhy (doslova).

Michelle Phan

YouTubová blogerka, která se dlouho považovala za nejvlivnější osobnost sociálních sítí náhle zmizela. V roce 2017 se Phan vrátila na YouTube s nečekaným videem - hvězda promluvila o svém nervovém zhroucení, odchodu ze světa blogerů, nedávné spolupráci s L'Oreal (v roce 2013 společně vydali značku EM, ovšem prodej nebyl závratný. Podle slov Michelle se musela vrátit ke kořenům a přehodnotit svůj život.

Od léta tohoto roku se hvězda snaží přepracovat značku EM, pro nyní za pomoci svých sil. Blogerka vykoupila značku od L'Orealu a pomaličku ji začala plnit produkty, které by ona sama používala. Pakliže si Phan dělá každý den linky, ale nepoužívá make-up, tak pod její značkou make-upy nevyjdou. Budoucnost značky je prozastím nejistá, ovšem za profesionálního přístupu se může zařadit na přední příčky světových kosmetických značek.

Kim Kardashian

První kroky v beauty industrii začala dělat Kim už v roce 2015. Tehdy vyšly pod jejím jménem prostředky na vlasy. V tomto roce zkusila hvězda totéž, ovšem pro nyní s korekcí obličeje. Kolekce KKW Beauty byla vypuštěna v limitované edici, která byla okamžitě vyprodána a proměnila se pro Kim ve 14 milionů dolarů.

Nyní prodává KKW Beauty třpytivé lesky na rty a pigmenty různých odstínů zlaté. Samozřejmě, že velká část produktů je již vyprodána. Stejně jako Kylie, tak i Kim je hrdou titulovanou ‚‚Jedna ze sta nejbohatších hvězd“ podle verze Forbes. Pro Kardashian to však není poprvé. A jistě ani naposled.

Jeffree Star

Do tohoto seznamu se dostal Jeffree celkem pochybně. Za rok 2017 se mu podařilo dostat celkem úspěšně do jádra mnoha skandálů ohledně make-up artistů, australských aboriginců a národních menšin. Na seznamu osočených má Jeffree pěknou řádku jmen: Kat Von D, Kim, Kylie, Too Faced, Nikkie Tutorials, Jerrod Blandino a další.

V červnu se bloger dostal pod metu díky svým nacionalistickým videím na YouTube (dnes již k nalezení nejsou). Se značkou Black Moon se vizážista dokonce musel soudit, jelikož spolu s Manny Gutierrezem, vizážistou známým spíše pod jménem Manny MUA, kompletně okopírovali logotyp společnosti pro značku svou. Rok zakončuje Star v dalším skandálu, pro nyní velmi ostře odsoudil vánoční kolekci KKW Beauty.


Přečtěte si také