TopStar

4. ledna 2018 10:42

Které seriálové bomby nám chystá rok 2018?

Rok 2018 nám přichystal mnoho televizních překvapení. Seriály o vesmíru, nečisté síle, playboyích, vědcích, zločincích, dynastiích... Zkrátka a dobře, nudit se rozhodně nebudeme. Na které seriály se tedy můžeme těšit nejvíce?

Živí mrtví

Pro začátek našeho seznamu jsme si vybrali mnoha tolik oblíbený seriál ‚‚The Walking Dead“. Už v únoru se fanoušci mohou těšit na druhou polovinu osmé řady, a že to bude jízda! Všechny zajímá, jak to vlastně dopadne s hlavním hrdinou, pacifistickým Rickem Grimesem, jeho úhlavním nepřítelem, vůdcem klanu Spasitelů Neganem, ostatními tolik oblíbenými postavami, a jak proběhne loučení s jedním z nejoblíbenějších jedinců seriálového hitu, Chandlerem Riggsem. Seriál se pro mnohé fanoušky stal v podstatě životním stylem a všichni netrpělivě očekávají, o koho dalšího nás osmá sezóna připraví, ačkoli je mnoho diváků silně nespokojeno se scénáristou Scottem Gimplem i televizní stanicí AMC, která seriál produkuje. No, uvidíme. Třeba se vše k lepšímu obrátí. Konec seriálu je však stále v nedohlednu.

Sedmilhářky

Tento seriál sice měl pouze 7 dílů, i přesto se do povědomí diváků (a obzvlášť divaček) zapsal nesmazatelně. Kdo by býval čekal, že seriál bude pokračovat? Však se vše vyřešilo, všechny hrdinky zůstaly šťastné (v rámci možností) a hlavní problémy se rozřešily. Režisér Andrea Arnold se však rozhodl, že seriál potenciál na pokračování rozhodně má a bude ještě úspěšnější a srdceryvnější než do nyní. Všechny hlavní hrdinky účast potvrdily, to znamená, že fanoušci se opět mohou těšit na lehce vyšinutou a popletenou Reese Witherspoon, uzavřenou a tajemnou Shailene Woodley i krásnou právničku Nicole Kidman. Všemi oblíbený lamač ženských srdcí Alexader Skarsgard už v seriálu sice nebude, jistě se ale dočkáme nového muže, který poplete hlavu nejedné divačky. Která témata se budou rozebírat nejvíce? Láska, (nejen) domácí násilí či generační neshody? Troufáme si říci, že nová řada zahrne vše a ještě mnohem více.

13 reasons why

První řada seriálu ‚‚13 důvodů, proč“ má 13 dílů podle 13 důvodů, proč se hlavní protagonistka rozhodla k sebevraždě. To není spoiler, o smrti dívky se dovídáme hned na začátku první epizody. Hlavní hrdinka Hannah Baker nahrála audiokazety všechny, kteří ji k tak šílenému rozhodnutí dohnali. Zdálo by se, že seriál může skončit. Důvody známe. O co tedy půjde ve druhé řadě, která vyjde právě v letošním roce? Kontroverzní téma bude pokračovat a příběhy hlavních hrdinů rozvíjet. Vše vyvrcholí v katastrofu, kterou tvůrci samozřejmě prozatím nezmiňují. Jistě se je, nač těšit!

The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story

Tento seriál by se měl stát hitem sezóny. Mimochodem, jde o hvězdné herecké obsazení. Po první veleúspěšné řadě ‚‚American Crime Story“, kde šlo o O. J. Simpsona, se tvůrci rozhodli vzít ještě zvučnější téma - vražda Gianniho Versace na prahu svého domu před 20 lety. Gianniho hraje Édgar Ramirez, kterého fanoušci mohou znát z filmu ‚‚Dívka ve vlaku“, jeho milence si zahraje zpěvák Ricky Martin, bezútěšnou sestru Donatellu předvede krásná Penélope Cruz a vraha ztvární Darren Criss ze seriálu ‚‚Glee“.

Můžeme se těšit na děj z osmdesátek, podsvětí bohatých, ale hlavně homofobní přístup a diskriminaci odlišnosti.

The Alienist

Pátá sezóna všemi oblíbeného seriálu ‚‚Sherlock“ je v nedohlednu, proto se musíme smířit s alternativami. Tento seriál je velmi silným soupeřem, historie ve stylu retro pojednává o brutálním vraždění dětí New Yorku koncem 19. století. Případem se zabývá brilantní obsazení v podobě reportéra kriminální kroniky, kterého si zahraje Luke Evans známý z ‚‚Hobita“ nebo ‚‚Rychle a zběsile“. Vycházející psycholog bude ztvárněn oblíbencem Quentina Tarantina Danielem Brühlem a sekretářku Sarah předvede Dakota Fanning.

Very English Scandal

V roce 1979 obvinil Norman Scott svého bývalého milence, britského politika Jeremy Thorpeho v plánování vraždy. Thorpe byl zproštěn viny, ovšem jeho kariéra se rozpadla jako domek z karet. Celý incident sledovala Británie a je tedy zcela možné, že i seriál bude sledovat většina obyvatel právě Británie.

Chyběl vám už v nějaké pořádné roli Hugh Grant? Tento megalomanský krasavec si zahraje právě hlavní roli Thorpeho. To je vlastně první televizní role Granta od devadesátek. Co se filmových počinů týče, za film z roku 2016 ‚‚Božská Florence“ byl nominován na Zlatý glóbus kategorie Nejlepší herec - komedie nebo muzikál. Dámy, máte se na co těšit.


Přečtěte si také