TopStar

25. června 2013 14:00

Blanka Konrádová

Kvitová a Štěpánek: 3 dobré důvody, proč jim to může klapnout

Aktuálně oba válčí ve Wimbledonu, probojovali se do druhého kola. Jejich láska je čerstvá jako slavné jahody se smetanou v All England Clubu. A existují minimálně tři dobré důvody, proč by jim vztah mohl vydržet.

Důvod č. 1: Protiklady se přitahují

On má temperament, ona je nekonfliktní. Radek Štěpánek (34) není krasavec, na tom se asi všichni shodneme. „Něco“ na něm ale je. Jiskra, mužnost, bojovnost… Silného vyrovnaného partnera vedle sebe Petra Kvitová (23) potřebuje. Vždyť i její trenér David Kotyza zkraje roku připustil, že na její tenis mají soukromé trable devastující vliv. Matador Radek – o jedenáct let starší a zkušenější než Petra, může své plavovlasé milé kromě náruče poskytnout i cenné rady a hlavně vzor v bojovnosti a sebevědomí, které předloňské vítězce Wimbledonu (bůhvíproč…) poslední měsíce scházejí.

Tenisová legenda Martina Navrátilová na její adresu znepokojeně prohlásila: „Myslím, že se neubírá správným směrem. Není sebevědomá ani pozitivní.“ Obojího má Radek na rozdávání. Petra mu zase po divokém manželství s Nicole Vaidišovou určitě poskytne klid a pohodu. Hádky totiž bytostně nesnáší.

Důvod č. 2: Mají šanci se vídat

Bývalý Petřin přítel Adam Pavlásek je sice velký talent, ale díky věku (18) a větší konkurenci v mužském tenisu zatím objíždí úplně jiné turnaje než Petra. To byl také hlavní problém jejich dvou a půlletého vztahu. „Nevíme,“ odpovídali na dotazy novinářů, kdy se spolu uvidí, jestli jim vyjdou společné Vánoce nebo dovolená. „Potkáme se někdy v Prostějově…,“ dodávali až příliš často. To se dlouhodobě ustát nedá.

Radek a Petra však mají k dispozici mnohem více společného času. Můžou si klidně na zmíněné jahody se smetanou zajít spolu, užít si romantickou večeři nebo prostě jen honem vyměnit pusu, než ten druhý půjde na kurt a pak mu v hledišti fandit. To jsou pro spokojený vztah jednoznačně lepší výchozí podmínky.

Důvod č. 3: Oba jsou úspěšní

Vítězka Wimbledonu a mladičký začínající tenista. Byl by to až podezřele růžový scénář, kdyby vztah Petry Kvitové a Adama Pavláska vůbec neovlivňoval její obrovský úspěch v kombinaci s faktem, že on mezi elitu teprve míří a sláva není jistá. Petra a Radek nic takového řešit nemusejí. Troufnete srovnat, co je víc? Její Wimbledon 2011 nebo jeho fantastická vyčerpávající vítězná bitva o Davis Cup?

Mimochodem… Radek Štěpánek své životní partnerky průběžně „loví“ na kurtech. Po vztazích s Martinou Hingisovou (v roce 2006 byli zasnoubení) a tříletém manželství s Nicole Vaidišovou (svého času byla v žebříčku sedmou hráčkou světa) už snad do třetice dobře ví, co chce a jak o vztah bojovat.

-red-


Přečtěte si také