TopStar

22. srpna 2018 09:00

Ladislav Štaidl se po 17 letech rozešel s přítelkyní: Co bylo primárním důvodem?

Nikdy se nevzali, neměli dítě a teď se rozešli. Řeč je o skladateli Ladislavovi Štaidlovi (73) a jeho již bývalé partnerce, zdravotní sestřičce Míše Novotné (43). A co se stalo? Míša se prý nechala zmámit nebezpečným šamanem. Jak se zdá, někdejší partner Ivety Bartošové (†48) má holt slabost pro naivní a křehké ženy.

I když je Ladislav Štaidl světaznalý muž, tento rozchod nese skutečně těžce. Ještě, že mu se vším pomáhá jeho syn Artur Štaidl (21). Po dalších dětech prý skladatel již netoužil, podle jeho slov nechtěl vyrábět vlastní pohrobky. Tři synové a dcera z předchozích vztahů mu stačí. I přesto si ale Míšu a jejich společný vztah hýčkal. ‚‚Čím jsem starší, tím víc bych chtěl trvalejší vztah,‘‘ nechal se před lety slyšet.

Prvotní tvrzení a spekulace jejich rozchodu byly celkem triviální - prý šlo jen o odlišné pohledy na svět a dvojice si už neměla, co říci. Teď se ale ukázala pravda! Stopy údajně vedou k jistému bohatému šamanovi, který má za sebou zajímavou minulost. Dokonce prý otrávil některé své klienty čajem. Pořádá pochybné meditace a prodává i různé bylinné směsi z Jižní Ameriky. Míša kvůli němu začala věřit na duchy a dokonce myslí, že má léčitelské sklony i ona sama.

‚‚Láďa třeba Míšu bral třikrát do roka na luxusní dovolené, respektoval, že je o třicet let mladší, sám by byl spíš doma,‘‘ okomentoval poklidný vztah dvojice jejich blízký známý. Dokonce podnikatel nechtěl opakovat chybu jako u Ivety Bartošové a nebránil proto Míše v seberealizaci. Ta se dala na jógu.

Zdá se, že situace se zkrátka opakuje. Vždyť už roku 1994 v Las Vegas vtrhl do jeho domu otcovrah Roman Tříska (49), který tehdy Ivetě Bartošové namlouval, že po ní jdou mimozemšťané a dokonce ji plánují unést. ‚‚Nutil mě, abych byla stále nahá. Říkal, že když na sobě nebudu nic mít, nikdo mě nezaměří,‘‘ nechala se později již zesnulá Bartošová slyšet u soudu. 11. března 1996 ale soud rozhodl, že Tříska je nevinen a to ve všech bodech obžaloby. Doufejme, že se alespoň Míša časem vzpamatuje.

Štaidl má kromě Artura z partnerství s Ivetou Bartošovou (†48) ještě syny Jana a Jiřího a dceru Karolínu z předešlého manžeství.


Přečtěte si také