TopStar

4. června 2013 06:40

Blanka Konrádová

Landa měl štěstí: Žraloci Žito nežerou!

Dan Landa alias Žito si osedlal žraloky! Všechno je to zdokumentované nebo-li zachycené na filmový materiál a je vysoce pravděpodobné, že se tyto záběry objeví v celovečerním filmu, který muzikant točí s F. A. Brabcem a známým dokumentaristou podmořského světa Stevem Lichtagem.

Daniel Landa, který naposledy vzbudil pozornost svým pro mnohé skandálním projevem na Českém slavíku, se dál věnuje koučinku. A právě ten je tématem jeho příštího filmu. Snímek bude plný 3D záběrů podmořského světa, na které je dnes evropským expertem Twin Star Film v čele se Stevem Lichtagem. Ten natočil mimo jiné mezinárodně oceňovaný dokument „Velký bílý“ o bílém žralokovi. A právě se žraloky točili Lichtag a Landa v jihoafrickém Durbanu.

„Dan je velký profík. Potápěl se na nádech v neskutečném žraločím maskaru a byl fakt skvělý. Jemu bylo mezi nimi vyloženě dobře, čím víc jich tam plavalo, tím líp se cítil,“ říká Steve. „On ví, že je to nebezpečný svět, ví, co ho tam může čekat, ale je velmi ukázněný, obrovský profík,“ chválí si spolupráci s Landou.

Bohužel navzdory tomu přišel Landa k úrazu. Žralok ho chňapl do ruky a poranil mu prst. „Točili jsme poslední sekvenci, kdy Dan byl u hladiny. Jenomže tam jsou žraloci nejvíc napumpovaný. A já je ještě přikrmoval, aby se tam drželi. No a Dan si neuhlídal ruce. Ale nic vážného to nebylo. U doktora mu to sešili, druhý den si nasadil gumovou rukavici a točil dál,“ říká Lichtag. „Žraloci přece Žito nežerou,“ směje se.

Podle jeho slov Landa na žralocích doslova rejdoval a komunikoval s nimi. Koneckonců jeho celovečerní hraný film bude právě o komunikaci a koučinku. Dan v něm propojí svoje myšlenky s vizuálními obrazy přírody a prostředím automobilových závodů.

„Vyšlo nám počasí, bylo příjemné moře a spolupráce s Frantou Brabcem je neskutečná, takže jsme natočili všechno, co jsme chtěli, dokonce ještě víc…,“ rekapituluje Lichtag. „Ale tohle je teprve začátek, takový odrazový můstek. Příště se Dan bude potápět s tygříma žralokama a nakonec ho čeká ´velký bílý´. Měl by ho objímat, jezdit na něm a mizet do padesátimetrových hlubin,“ prozrazuje.

Tak snad to všechno Dan přežije. Má štěstí, že žraloci Žito nežerou :-)

Ivana Bachoríková

Sdílejte článek

Přečtěte si také