TopStar

15. května 2013 16:30

Blanka Konrádová

Langerová má fakt úchylku: Je jí dobře ve tmě!

Fantazii se meze nekladou. S tím jednoznačně souhlasí zpěvačka Aneta Langerová. Aby její tvorba byla jedinečná, musí se myšlenkami občas izolovat od okolního světa a nechat své představy volně plynout.

Na to ale potřebuje klid a především úplnou tmu. „Ve tmě je nejlepší inspirace na celém světě, tma je jako můj parťák,“ říká Aneta. „Ten vnitřní dialog, který v té tmě musíte vést a není možné z něj vystoupit, protože jste tam sami se sebou,“ libuje si zpěvačka a dodává, že v takových chvílích pracuje její fantazie na plné obrátky, čímž dobarvuje tmu okolo ní.

Aneta si během fantazírování dokáže zároveň odpočinout. A tak přestože většina jejích kolegů se těší na léto a zasloužené prázdniny, ona sama údajně žádné volno nepotřebuje. Dovolenou si prý užije na festivalech, kde vystupuje. Plánů má ale samozřejmě mnohem víc.

„S Martou Kubišovou chystáme projekt, nazvala bych to takovým komorním, miniaturním muzikálem, který budeme hrát celé léto. Kromě toho se snažím konečně dodělat desku a také natáčím film.“ Zpěvačka totiž dostala roli ve snímku 8 hlav šílenství, kde hraje ruskou básnířku Annu Barkovou vězněnou v gulagu.

Vypadá to, že se následující měsíce rozhodně nudit nebude. Kdyby ale přece jen měla nějaký den volna, relaxovala by po svém.

„Nejlépe si odpočinu tvorbou. Každoročně jezdím na Šumavu, jsem tam na samotě, sepisuju si různý nápady, to je pro mě nejlepší. Jsem tam s tou prací a zároveň mám klid od civilizace,“ prozrazuje zpěvačka, jak spojit příjemné s užitečným. Letošní pobyt na Šumavě už má za sebou a teď je připravena na krušné léto.

-jan-

Video VIP zprávy: Kavárna Potmě


Přečtěte si také