TopStar

4. října 2018 12:00

Markéta Škorňová

Láska kvete v každém věku: Manželé Obamovi slaví 26. výročí svatby!

Že láska kvete v každém věku? O tom by mohli vyprávět manželé Obamovi, kteří letos oslavili již šestadvacáté výročí svatby. Bývalý prezidentský pár Spojených států si vyznal lásku v soukromí, ale i na sociálních sítích, kde jejich dojemné důkazy lásky ohromily doslova celý svět.

Bývalý prezident Barack Obama (57) a jeho manželka Michelle (54) opět dokázali, že jsou dokonalým párem, který překoná všechny překážky a vzájemně si budou stát po boku v dobrém i zlém.

Tolerance, pochopení, důvěra a moře a moře lásky- to jsou jistě stěžejní „sloupy“, které podpírají toto populární manželství trvající už neuvěřitelných 26 let. Uznejte sami, který prezident USA posledních několika desítek let, se může pyšnit tak stabilním manželstvím bez skandálu? Současný americký prezident Donald Trump, může Barackovi jeho pohodovou domácnost jen závidět!

Obamovi své krásné výročí oslavili nejen v soukromí, ale Barack vyznal Michelle lásku a úctu i veřejně na svém twitterovém účtě. „Krásné výročí Michelle. Už 26 let jsi mi neobyčejným partnerem, někdo, kdo mě vždycky rozesměje, a ta nejoblíbenější osoba, se kterou mohu poznávat svět,“ napsal bývalý prezident.

„Děkuji ti Baracku za 26 let lásky, důvěry a úcty- za fakt, že jsi byl pro mě vždy tím, kdo mě podržel a vždy tu byl pro mě a naše nádherné dcery. Každý den s tebou si připomínám, jaký poklad jsi pro nás všechny,“ vyznala svou lásku na twitteru Michelle.

Jak je vidět, tito dva jsou si souzeni a jestli o někom můžeme říct, že jsou spřízněné duše, pak právě o Baracku a Michelle Obamových.

Michelle Obamová, celým jménem Michelle LaVaughn Robinson Obama je bývalá první dáma Spojených států amerických, z titulu manželky 44. prezidenta Baracka Obamy, který zvítězil jak v listopadových prezidentských volbách roku 2008, tak ve volbách roku 2012. Představuje první Afroameričanku v této roli.

Narodila se a vyrůstala ve čtvrti South Side v Chicagu. Vystudovala sociologii na Princeton University (titul B.A., 1985) a Právnickou fakultu na Harvard University (titul J.D., 1988). Po ukončení studia se vrátila do Chicaga a přijala pozici v právnické firmě Sidley Austin, kde se setkala se svým budoucím manželem. Současně pracovala pro starostu Richarda M. Daleyho a pro lékařské centrum chicagské univerzity. Má dvě dcery, Maliu a Sashu. Jejím bratrem je Craig Robinson, trenér mužského basketbalového týmu Oregonské státní univerzity.

Barack Hussein Obama je americký politik, v letech 2009–2017 prezident Spojených států amerických a zároveň první Afroameričan v tomto úřadu. Roku 1992 vstoupil do Demokratické strany, za kterou zasedal v senátech státu Illinois a později v americkém Kongresu. V roce 2009 se stal nositelem Nobelovy ceny míru a časopis Time jej v letech 2008 a 2012 vyhlásil Osobností roku. V listopadu 2012 podruhé vyhrál prezidentské volby a obhájil tím svůj úřad na další čtyři roky.

Sdílejte článek
Štítky Barack Obama Michelle Obama

Přečtěte si také