TopStar

27. května 2018 09:44

Léčebny duchů: Nemocnice, ve kterých straší

Je těžké najít pochmurnější místo než nemocnice. Lidé tam chodí se svými zdravotními potížemi, proto není divu, že právě do odlehlých nemocnic se navrací duše zesnulých a ukrývají se zde duchové minulosti. Pojďme se podívat na některá z takových děsivých mís

Nemocnice sv. Bartoloměje, Velká Británie

Historická nemocnice v Londýně byla postavena už roku 1123 a otevřená v provozu je až do dnešních dní. Uvnitř zařízení je výtah, který je známý jako ‚‚výtah-hrob‘‘. Ten občas z ničeho nic zaveze své pasažéry do sklepa. Tam se zastaví, zhasne světlo a nevykonává žádné další příznaky funkčnosti. Když se návštěvník rozhodne vylézt po schodišti zpět do nemocničních prostorů, zdá se, že výtah vyjíždí nahoru ve stejném tempu jako jde host. Když se člověk dostane do prvního patra, výtah tam na něj čeká s rozevřenými dveřmi jakoby nic.

Pokud lze věřit zdrojům, takhle se baví duch zavražděné ve sklepě zdravotní sestry, která tak nutí pacienty, aby ji navštěvovali.

Psychiatrická klinika Gonjiam, Korejská republika

Příběhy o jednom záhadném úmrtí za druhým vytvořily z bývalé psychiatrické kliniky jedno z nejděsivějších míst celé Koreje. Pokud lze věřit legendám, pacienti i lékaři zde umírali zcela nečekaně a jejich těla byla nalézána v nemocničních postelích. Co se s nimi dělo, a proč byli všichni v jedné poloze na místních postelích, to je dodnes tajemstvím, ovšem z kliniky se stalo opuštěné místo a atmosféra je zde velmi děsivá.

Státní škola a nemocnice Pennhurst, Spojené státy

Státní škola a nemocnice v jednom byla postavena roku 1908 pro děti s fyzickými a mentálními problémy. Škole se podařilo nasbírat přes 10 tisíc studentů, ovšem velmi záhy si zařízení vysloužilo negativní ohlasy a reputaci. Říkalo se, že učitelé i lékaři své žáky a pacienty mučili.

Místo bylo uzavřeno roku 1986 a veškeré zařízení zůstalo netknutě chátrat. Svědci utvrzují, že jsou v objektu nějaké nadpřirozené síly - z domu se ozývají na míle daleko hlasy, kroky a v pokojích se svévolně přemisťují předměty.

Psychiatrická léčebna Ararat, Austrálie

V největší psychiatrické léčebně Austrálie zemřelo za její více než stoletou historii přes 13 tisíc pacientů. Nemocnice se otevřela roku 1867 a od samých prvopočátků zde umíralo kolem stovky lidí ročně. Děsivé je, že nešlo pouze o pacienty, nýbrž i o lékaře a dokonce i vězně.

Proč právě vězně? Právě do téhle léčebny byli posíláni odsouzenci, jejichž duševní zdravotní stav byl krajně podivný. Byli zde muži i ženy, kteří trpěli depresemi, autismem či Downovým syndromem.

V současnosti se jedná o turistickou atrakci, která již jako nemocnice nefunguje. Turisti potvrzují, že zde nespočetkrát potkávali duchy.

Nocton Hall, Velká Británie

Roku 1940 byla nemocnice Nocton Hall vůdčím zařízením pro Královské letectvo. Později se nemocniční dveře otevřely pro širokou veřejnost. Ozdravné místo byla uzavřena roku 1995.

Říkalo se, že po nemocničních chodbách se toulá duch zemřelé dívky, která zde kdysi uklízela. Ta údajně sténá a pláče, přičemž stojí na nohou postele. Stěžuje si na jistého muže, který ji proklel. Ten ji zároveň znásilnil, dívka posléze otěhotněla a on ji zabil. Šlo prý o syna někdejšího majitele nemocnice.

Hovrinská nemocnice, Rusko

Rusko je děsivými a odlehlými nemocnicemi propleteno skrz naskrz. Jednou z nejpopulárnějších je Hovrinská nedostavěná nemocnice v Moskvě. Psychoneurologická klinika se měla stát největší v celém hlavním městě - vejít se tam mělo na 1300 pacientů. Vše bylo téměř hotovo. Skla do okenic vložena, voda i elektřina fungovaly, dokonce cedulky již visely u dveří lékařských ordinací. I přesto byl projekt zmrazen a do objektu se nikdo nenastěhoval.

Když nikdo nepřijel, nikdo ani neumřel, je to tak? Odkud by se tedy vzali duchové? Není to tak snadné. Podle jedné z legend o Hovrinské nemocnici se v ruinách usadili vyznavači satana Nemostorové. Říká se, že na místě obětovali zvířata i lidi. Krom duchů je v nemocnici i neuvěřitelná zima, i když okna jsou pevně zavřena a škvíry ve zdech nejsou.

I kdybyste těmto příběhům nevěřili, do obhlídky této nemocnice se nepouštějte. Je nebezpečná už jen kvůli nestabilnímu schodišti, které se může v libovolnou chvíli propadnout. A také zde dnes žijí vyvrhelové společnosti, kteří vás mohou kdykoli napadnout.

Sdílejte článek
Štítky nemocnice Austrálie Velká Británie RAF psychiatrická léčebna Jižní Korea

Přečtěte si také