TopStar

20. června 2013 06:30

Dagmar Dandová

Ledecký je gurmán: Slupnul živou chobotnici

Janek Ledecký se svým kamarádem významným režisérem newyorské Broadwaye Robertem Johnsonem objel část světa s muzikálem Hamlet. V Soulu strávil zpěvák měsíc jako hudební dozor korejské verze muzikálu. V Asii ochutnal opravdu divné věci.

„Snědl jsem třeba živou chobotnici. Takovou malou, kterou si nejdřív namočíte do sosu a pak si ji hůlkama strčíte do pusy,“ přiznává Ledecký. Naštěstí pak neměl pocit, že by se mu chobotnička posléze mrskala v krku, takže ji opravdu spolknul. Některé gurmánské lahůdky mu připadaly mnohem horší. „Většina Asiatů jí třeba psy, což je otřesné,“ dodává.

Zpěvák se často potýkal i s odlišnou kulturou a způsobem komunikace v Koreji. „Když třeba chcete smrkat, musíte odejít někam do soukromí, aby vás nikdo neviděl. Když se vysmrkáte u jídla, je to stejné faux paux, jako byste si u stolu prdli,“ přibližuje Ledecký asijskou kulturu.

Ledecký v poslední době věnuje všechny síly zhudebnění Shakespearova Othella v nové verzi v muzikálu s názvem Iago. „Příběh se odehrává v současnosti a základní rasový konflikt se posunul do náboženské roviny. A navíc na Střední východ, kde se dodnes nevěra trestá ukamenováním. Na jevišti čekejte velkou exotiku,“ nastiňuje Ledecký.

Do projektu dokonce zapojil část rodiny. Plakát k muzikálu totiž navrhl jeho syn. „Jonáš dělal grafiku k plakátům a byl doma po ruce. Je skvělý výtvarník, ale i muzikant. Má svoji kapelu Rayband, je to mazec. Když jsem vloni slavil na Slovensku padesátiny, tak jsme si spolu zahráli."

Dcera Ledeckého se ale do showbyznysu zatím nehrne. „Ester je nominovaná na olympiádu a vypadá to, že je v moderní historii jako první žena u nás nominovaná jak na snowboard, tak na lyže. Jen nevím, jestli se za ní stihnu dojet podívat, protože budeme mít zrovna premiéru. Snad to půjde aspoň na dva dny,“ doufá Janek Ledecký.

-dad-

Sdílejte článek
Štítky chobotnice kultura muzikál Janek Ledecký plakáty

Přečtěte si také